Wieluńska Piona 2022. Wieczorny bieg ulicami centrum Wielunia ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
W centrum Wielunia odbyła się druga edycja wieczornych zawodów biegowych na dystansie 5 km

Ponad 200 osób wzięło udział w biegu nocnym Wieluńska Piona, który odbył się w sobotę 11 czerwca. Uczestnicy wystartowali o godz. 21 z placu Legionów i pokonali dwie pętle ulicami centrum miasta.

Dystans 5 km najszybciej pokonał Damian Skupiński, który minimalnie wyprzedził Mateusza Pawełczaka. Trzeci na metę wbiegł Tomasz Juszczak.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Barbara Pawełczak. Za nią uplasowały się Tetiana Kravchenko i Monika Drążek.

PEŁNE WYNIKI: WIELUŃSKA PIONA 2022

Wśród uczestników zawodów rozlosowano atrakcyjne nagrody, w tym wysokiej klasy rower i wycieczki. Oprawę muzyczną imprezy zapewnili Didżejsi z Wielunia.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miejski w Wieluniu i stowarzyszenia Wieluń Biega i Atelier Sportu. Była to druga edycja Wieluńskiej Piony. Pierwsza miała miejsce w 2019 r., a w kolejnych latach na przeszkodzie w organizacji nocnego wyścigu stanęła epidemia.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani