Wieluńska Piona 2019. Wieczorny bieg ulicami centrum Wielunia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mateusz Pawełczak z klubu Florian Zajączki zwyciężył w pierwszej edycji biegu Wieluńska Piona. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania dwie 2,5-kilometrowe pętle wiodące ulicami centrum Wielunia.

Wieczorny bieg zorganizowano w sobotę, 8 czerwca. Przed startem uczestnicy I Wieluńskiej Piony wzięli udział we wspólnej rozgrzewce.

Wyścig wystartował z placu Legionów punktualnie o godz. 20. Trasa wiodła przez ulice Królewską, Targową, POW, Staszica, Chopina, Moniuszki, Krakowskie Przedmieście, Reformacką, Zamenhofa i Narutowicza.

Zwycięzca biegu Mateusz Pawełczak z KB Florian Zajączki pokonał dystans pięciu kilometrów w równe 16 minut. 45 sekund później na metę wbiegł reprezentujący UMED Łódź Łukasz Janiszewski, a trzeci był Damian Skupiński, uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu. Wśród kobiet najszybsza była Paulina Szarzyńska, zawodniczka BZ Training System. ZOBACZ: WYNIKI BIEGU I WIELUŃSKA PIONA 2019
Zanim najlepsi zawodnicy zostali udekorowani, na placu Legionów odbył się efektowny pokaz Street Workout.

Bieg I Wieluńska Piona został zorganizowany wspólnymi siłami przez sieradzkie Stowarzyszenie Rajsport Active, gminę Wieluń oraz grupę Wieluń Biega. Wcześniej na miejskich plantach odbył się piknik sportowy. ZOBACZ: Aktywny i zdrowy piknik na plantach w Wieluniu [FOTO, WIDEO]