Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluńscy policjanci otrzymali zestaw alkogogli i narkogogli

OPRAC.:
Natalia Ptak
Natalia Ptak
Te specyficzne okulary służą do zobrazowania, w jaki stopniu dochodzi do upośledzenia zmysłów po użyciu alkoholu lub narkotyków. Sprzęt ten będzie służył jako materiał szkoleniowy podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi na terenie całego powiatu wieluńskiego.

24 maja burmistrz Wielunia Paweł Okrasa w obecności przedstawicieli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieluniu przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu mł. insp. Moniki Hurko- Nesterowicz zestaw alkogogli i narkogogli. Będą one wykorzystywane podczas spotkań profilaktycznych promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zdrowy styl życia, wolny od uzależnień.

Wykorzystanie alkogogli i narkogogli pozwala lepiej zrozumieć i zobrazować zwłaszcza młodym ludziom zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających. Poprzez spotkania profilaktyczne z wykorzystaniem tego sprzętu mundurowi z wieluńskiej komendy będą edukować i uświadamiać, w jaki sposób alkohol i narkotyki upośledzają zmysły i jak oddziałują na organizm. W szczególności poprzez: obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, zniekształcenie widzianego obrazu oraz zmniejszenie możliwości oceny sytuacji- wyjaśnia Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wieluńscy policjanci otrzymali zestaw alkogogli i narkogogli - Wieluń Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto