18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluń: Majcher rezygnuje z funkcji szefa komisji oświaty

Daniel Sibiak
– Jest tylko jeden argument – musimy oszczędzać na oświacie, bo gminy nie stać na jej utrzymanie. Z programu działań oświatowych na lata 2012-2016 wynika, że w szkołach w tych latach, ma nie być prawie żadnej inwestycji– Trzeba ciąć, ale dlaczego akurat na oświacie, przecież chodzi o przyszłość naszego pokolenia – przestrzegał na sesji Mieczysław Majcher
– Jest tylko jeden argument – musimy oszczędzać na oświacie, bo gminy nie stać na jej utrzymanie. Z programu działań oświatowych na lata 2012-2016 wynika, że w szkołach w tych latach, ma nie być prawie żadnej inwestycji– Trzeba ciąć, ale dlaczego akurat na oświacie, przecież chodzi o przyszłość naszego pokolenia – przestrzegał na sesji Mieczysław Majcher Daniel Sibiak
Na znak protestu przeciwko drakońskim oszczędnościom, które mają być wprowadzane w wieluńskiej oświacie, były burmistrz Mieczysław Majcher zrezygnował z funkcji przewodniczącego komisji oświaty. O swojej decyzji powiadomił podczas wczorajszej sesji, na której przyjęto uchwałę dotyczącą zwiększenia liczby godzin dydaktycznych dyrektorom szkół i przedszkoli zarządzanych przez gminę. Majcher nie ma wątpliwości, że dyrektorzy będą mieli mniej czasu na zarządzanie placówkami.

- 13 lutego skończyło się poważne i odpowiedzialne traktowanie uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół. Rozpoczął się proces degradacji wieluńskiej oświaty - alarmuje Mieczysław Majcher. - A ponieważ widzę brak zrozumienia w sprawie oświaty wśród większości radnych, składam rezygnację z funkcji przewodniczącego komisji.
Zwiększenie godzin dydaktycznych dyrektorom szkół i przedszkoli oznacza też, że będą musieli je zabrać nauczycielom. Jeśli ci nie mają nadgodzin, może się okazać, że zabraknie im godzin do pełnego etatu.
- Dyrektorzy wskazują, że po wprowadzonych przez nas zmianach, będą mieli po 17 godzin zajęć, a oprócz tego mają dobrze i efektywnie zarządzać placówką. Moim zdaniem to poniżanie dyrektorów, którzy nie tylko dotychczas dobrze zarządzali placówkami, ale i zajmowali się pozyskiwaniem środków unijnych - uważa Majcher.
Ostrzega, że to dopiero początek działań oszczędnościowych, które wejdą w życie od września. Obawia się, że kolejne działania przyczynią się do spadku efektywności nauczania i dobrych wyników, którymi do tej pory szczyciły się wieluńskie szkoły.
Przypomnijmy, że gmina dopłaca do oświaty ponad 3 miliony złotych, stąd konieczność szukania oszczędności. Przewodniczący Rady Piotr Radowski podkreślał jednak, że rodzice dzieci są wdzięczni, za to, że gmina Wieluń pomimo trudnej sytuacji finansowej zachowała sieć szkół w dotychczasowym kształcie i nie doszło do likwidacji żadnej z placówek. Szerzej na ten temat w "Naszym Tygodniku".

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto