Wielkie zwycięstwo MKS Wieluń! Ograli lidera w Białej Podlaskiej

ryb
facebook/MKS Wieluń
W glorii zwycięzców wrócili do Wielunia piłkarze ręczni MKS z bardzo trudnego terenu w Białej Podlaskiej. Ograli lidera Ligi Centralnej po rzutach karnych

MKS przerwał niesamowitą serię zwycięstw drużyny AZS AWF Biała Podlaska. Przed sobotnim pojedynkiem z Wieluniem drużyna z Lubelszczyzny wygrała 19 meczów z rzędu, w tym osiem w Lidze Centralnej. Z kolei wieluński zespół przystępował do pojedynku z liderem jako szósta drużyna w tabeli (trzy wygrane, cztery porażki) i kilka dni po druzgocącej przegranej w Pucharze Polski z Olimpią Piekary Śląskie (12:28).

W Białej Podlaskiej MKS udowodnił, że pucharowy mecz był wypadkiem przy pracy i potrafi być groźny dla każdego ligowego rywala. W regulaminowym czasie gry padł remis 30:30. W rzutach karnych większą skutecznością wykazali się goście. Dwa punkty pojechały do Wielunia, choć pozostał niedosyt, bo drużyna trenera Grzegorza Garbacza mogła, a nawet powinna zgarnąć pełną pulę.

- Po 60 minutach byliśmy rozgoryczeni tym, co się wydarzyło. Na całe szczęście podnieśliśmy się i w karnych pokazaliśmy wielki charakter – podsumowano mecz na klubowym Facebooku.

AZS AWF Biała Podlaska - MKS Wieluń 30:30 (17:14), 7:8 w rzutach karnych

MKS: Chuć, Jędrzejewski, Kolanek – Galewski 7, Famulski 6, Cepielik 5, Bożek 4, Węcek 3, Bednarek 2, Królikowski 1, Krzaczyński 1, Staniek 1, Bernaś, Wolny