Widzew przegrał pierwszy w 2021 roku sparing. Uległ Elanie Toruń 1:2 ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Widzew przegrał pierwszy w 2021 roku sparing. Uległ Elanie Toruń 1:2
Widzew przegrał pierwszy w 2021 roku sparing. Uległ Elanie Toruń 1:2 Fot. Grzegorz Gałasiński
Pierwszoligowy Widzew Łódź przegrał mecz sparingowy z występująca w III lidze Elaną Toruń 1:2 (0:2). Spotkanie rozegrano na sztucznym boisku ośrodka przy ul. Małachowskiego. Elana prowadziła już 2:0 po golach Matusa Marcina (5) i Huberta Antkowiaka (19. z rzutu karnego). Honorowego gola strzelił także z karnego w 58 minucie Bartłomiej Poczobut.

_Widzew grał w składzie: _Reszka (46, Mleczko) – Kosakiewicz (46, Owczarek), Grudniewski (46, Nowak), Drapiński, Stępiński (46, Becht) – Ameyaw (46, Michalski), Mucha (46, Poczobut), Możdżeń (46, Fundambu, 72, Guzdek), Kun (46, Prochownik) – Robak (46, Czubak, 84, Fundambu), Guzdek (46, Malec). Trener: Enkeleid Dobi.

Na ławce rezerwowych pozostali:
Daniel Tanżyna i Przemysław Kita. Nie wystąpił pozyskany ostatnio Paweł Tomczyk.

Cały mecz na pozycji stopera obok Michała Grudniewskiego zagrał testowany piłkarz SMS Łódź Igor Drapiński. Obok Marcina Robaka w ataku zagrał Bartosz Guzdek, zmieniony po przerwie przez Mateusza Malca. Bartosz Guzdek zebrał pochwały za swój występ. W bramce Widzew w pierwszej połowie stał Konrad Reszka. W drugiej połowie Miłosz Mleczko obronił karnego.