Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Weekend w Dąbrowie przepełniony świąteczną atmosferą. W sobotę spotkanie przy potrawach serwowanych przez SGW, w niedzielę koncert kolęd

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
arch. parafii Św. Wawrzyńca
Miniony weekend w Dąbrowie koło Wielunia był przepełniony świąteczną atmosferą. W sobotę mieszkańcy spędzali czas przy potrawach przygotowanych przez miejscowe Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich, a w niedzielę w kościele Św. Wawrzyńca odbył się koncert kolęd i pastorałek, w którym zaprezentowali się sami parafianie. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z obu wydarzeń

Mieszkańcy licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w spotkaniu świątecznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie w sobotę 6 stycznia. Przybyli do sali OSP mogli skosztować pysznych potraw przyrządzonych przez SGW – barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, smażonej ryby, kapusty z grochem, a także śledzika i ziemniaków w mundurkach. Nie zabrakło oczywiście również ciast domowej roboty.

- To już nasza taka nasza tradycja, już któryś raz z kolei spotykamy się w dużym gronie w święto Trzech Króli. Co roku dopisują nam nowi mieszkańcy, w tym ci, którzy się przeprowadzili do Dąbrowy. Spotkanie integruje miejscowość, z czego się bardzo cieszymy – mówi Anna Sosnowska, przewodnicząca SGW w Dąbrowie.

Spotkaniu towarzyszyło kolędowanie z parafialną scholą kierowaną przez Agnieszkę Gładysz. To był jednak dopiero muzyczny przedsmak tego, co miało się wydarzyć w Dąbrowie następnego dnia.

7 stycznia w kościele Św. Wawrzyńca zorganizowano koncert kolęd i pastorałek, w którym zaprezentowali się sami parafianie w rodzinnych zespołach, duetach, a także solo, druhowie OSP Dąbrowa, SGW i oczywiście schola. Na finał wszyscy wspólnie zaśpiewali „Przybieżeli do Betlejem”.

- Frekwencja wykonawców i uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania. Myślę, że niewielu z nas spodziewało się koncertu z takim rozmachem, dlatego tym bardziej za to dziękuję. Mam świadomość, ile to kosztuje czasu i wysiłku. Przede wszystkim trzeba chcieć, ale trzeba pokonać też pewien stres i barierę, aby podzielić się swoim talentem z innymi – podsumował ks. proboszcz Rafał Zawisza, inicjator wydarzenia.

Główny ciężar organizacyjny wziął na siebie Karol Łuczak, który akompaniował wykonawcom, a koncert poprowadzili Emilia i Dariusz Łaniewscy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto