MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W marcu umowa z wykonawcą, w wakacje finisz inwestycji. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu ma nowe boisko FOTO

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
W Wieluniu wkrótce zostanie oddany do użytku kolejny obiekt sportowy, który będzie służył młodzieży i aktywnym dorosłym. Mowa o boisku piłkarskim na terenie Zespołu Szkół nr 1

Po budowie hali sportowej i boiska wielofunkcyjnego Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu poszedł za ciosem i przystąpił do realizacji kolejnej inwestycji służącej aktywności fizycznej. Mowa o budowie boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy. 15 marca 2023 r. podpisana została umowa z wykonawcą robót, a niespełna pół roku później obiekt jest już na ukończeniu. Zobaczcie w galerii zdjęć, jak prezentuje się boisko.

- To kolejny etap rozwoju bazy sportowej w ZS1, którą konsekwentnie realizujemy od 2018 roku. Powstaje trzeci obiekt, który będzie służył społeczności szkolnej, ale również klubom i sks – nie kryje zadowolenia Elżbieta Urbańska-Golec, dyrektor szkoły przy ul. Wojska Polskiego 32. - Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy swoimi decyzjami, pracą, zaangażowaniem przyczynili się do realizacji inwestycji.

Zlecono budowę boiska o wymiarach 24x44m z piłkochwytami i oświetleniem. Inwestycja obejmuje również wykonanie wiaty rowerowej tuż obok boiska. Realizację robót powierzono firmie Bellsport z Bytomia za 856 tys. zł. Była to najtańsza z 10 ofert złożonych do przetargu prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

Więcej niż jedną trzecią kosztów zadania pokryje dofinansowanie przyznane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wsparcie z programu „Sportowa Polska” zostało przyznane pod koniec 2022 roku i wynosi dokładnie 310 tys. zł.

Cena zaoferowana przez bytomskie przedsiębiorstwo i tak przekraczała zakładany budżet przedsięwzięcia. Szybka decyzja władz powiatu o zwiększeniu nakładów na ten cel pozwala na przyjęcie scenariusza, że już po najbliższych wakacjach młodzież będzie kopać piłkę na nowym boisku. Umowa zakłada bowiem półroczny termin wykonania robót.

- Nie ukrywam, ze jestem niezmiernie zadowolona i dumna z wykonanej pracy merytorycznej - przygotowania wniosku o dotację, opracowania projektu oraz przygotowania procedur otwierających proces inwestycyjny – dodaje Elżbieta Urbańska-Golec.

Społeczność szkoły przy ul. Wojska Polskiego 32 przez długie lata żyła marzeniami o nowoczesnej infrastrukturze sportowej. Warunki do uprawiania aktywności fizycznej zupełnie odstawały od potrzeb największej szkoły w powiecie. Marzenia powoli zaczęły się stawać rzeczywistością pod koniec roku 2018 wraz z budową fundamentów hali sportowo-widowiskowej.

Trzy lata później obiekt był już gotowy. Inwestycja kosztowała ok. 7 mln zł, z czego blisko połowa to dofinansowanie z budżetu państwa. Dziś hala tętni życiem, nie tylko sportowym, służąc z powodzeniem zarówno młodzieży, jak i aktywnym dorosłym.

W 2021 r. wykonano także boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią z tworzywa sztucznego. Zmodernizowano w ten sposób teren starego boiska asfaltowego, które nie nadawało się już do użytku. Można tu pograć w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę lub tenisa. Ta inwestycja kosztowała ok. 150 tys. zł, a dotacja z budżetu województwa łódzkiego wyniosła 70 tys.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto