W Łódzkiem powstaną trzy kolejne Centra Opiekuńczo-Mieszkalne

red.
Urząd Marszałkowski w Łodzi
Udostępnij:
W województwie łódzkim powstaną trzy kolejne Centra Opiekuńczo-Mieszkalne. Dziś wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński podpisał umowy z samorządowcami na dofinansowanie na ich utworzenie w Radomsku, Rawie Mazowieckiej i Zgierzu.

W Łódzkiem powstaną trzy kolejne Centra Opiekuńczo-Mieszkalne

Celem programu jest: pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, poprzez zapewnienie usług zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub pobytu dziennego.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować naszym samorządowcom, którzy w tych trzech ważnych miastach w naszym województwie zgodzili się wziąć udział w tym rządowym programie. Zachęcam do tego także następnych, dlatego, że osoby z niepełnosprawnościami powinny znaleźć w każdym samorządzie, czy to gminnym czy powiatowym taką sferę, w której będą mogły się poradzić. Będą miały opiekę, troskę i będą mogły czuć się bezpiecznie – podkreślił Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

Senator Rafał Ambrozik zaznaczył, że COM, to miejsca, które pozwolą osobom potrzebującym pomocy przywrócić je do życia społecznego i zwiększyć ich samodzielność, dlatego te zadania są tak ważne.

Wartość podpisanych umów to blisko 12 mln zł, z czego rządowe dofinansowanie wyniesie aż 9 mln zł.

- Cieszę się, że moje rodzinne miasto Zgierz ma te środki, bo wiem, że będą one dobrze spożytkowane dla tych wszystkich, którzy tam będą przebywać – powiedział poseł Marek Matuszewski.

Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc również wyraził radość z uczestnictwa w programie, zaznaczył także, że w mieście brakowało tego typu centrum całodobowego, gdyż jest wiele osób, które potrzebują takiej opieki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie