Ulica Długa w Rudzie do przebudowy. W powtórzonym przetargu wybrano ofertę o wartości 1,4 mln zł

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Udostępnij:
Ulica Długa w podwieluńskiej Rudzie doczeka się dalszej przebudowy. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo załączono niewłaściwą dokumentacją projektową. W drugim podejścu wybrano ofertę firmy z Olesna z ceną 1,43 mln zł

Przebudowa kolejnego odcinka ulicy Długiej ma być wykonana w najbliższych dwóch latach. Tym razem roboty będą prowadzone od skrzyżowania z ul. Floriańską do Sportowej. W tym sektorze wsi znajdują się, oprócz zabudowy mieszkalnej, remiza, szkoła, cmentarz i boisko piłkarskie. Gruntowa droga doczeka się asfaltowej jezdni, powstanie chodnik i zjazdy do posesji z kostki. Projekt zakłada też budowę kanałów odwadniającego i technologicznego.

Wiadomo już, że wykonawcą inwestycji będzie firma Remost z Olesna, która wyceniła roboty na 1 mln 435 tys. zł. Jest to najtańsza z czterech ofert złożonych w przetargu. Pozostałe przekraczały kwotę 1,6 mln zł. Dodajmy, że zwycięskie przedsiębiorstwo aktualnie zajmuje się przebudową drogi w Widoradzu.

W tym roku przewidziano na ul. Długiej w Rudzie wykonanie robót o wartości 1 mln zł. Taka kwota widnieje w budżecie gminy. Inwestycja zakończy się w 2023 r.

Wykonawcę inwestycję wyłoniono w drugim przetargu. W pierwszym podejściu w dokumentacji przetargowej znalazł się nie ten projekt przebudowy drogi, który powinien. Jeszcze przed otwarciem ofert burmistrz Paweł Okrasa zdecydował o unieważnieniu postępowania. W uzasadnieniu decyzji napisano, że na podstawie niewłaściwej dokumentacji projektowej „wykonawca nie ma możliwości dokonania prawidłowej wyceny oferty”. Radny Robert Kaja upatruje w tej sytuacji braku odpowiedniego nadzoru w urzędzie.

- Jest teraz dobry okres na ogłaszanie przetargów, a tutaj wychodzi dokumentacja przez nikogo chyba nie sprawdzana, a później unieważniamy postępowanie. Jak czytam takie uzasadnienie, to jestem po prostu zszokowany, że tak się przygotowuje zadanie przetargowe – skomentował na grudniowej sesji radny Kaja.

Do sprawy odniosła się wiceburmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk, wskazując na ograniczone zasoby kadrowe w biurze zamówień publicznych: - Pracują w nim obecnie dwie osoby. Mają masę pracy. To typowy błąd ludzki. Osoba zajmująca się tym załączyła nieodpowiedni plik – wyjaśniła wiceburmistrz.

Drugi przetarg na przebudowę ul. Długiej w Rudzie został ogłoszony 23 grudnia. Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpił miesiąc później

Przed pięciu lat przebudowano ulice Długą, Rzemieślniczą i Ogrodową. Tamta inwestycja kosztowała prawie 2,5 mln zł. WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie