Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu gotowi do wyjazdu na praktyki w Hiszpanii i na Malcie

BIS
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu już jutro wyjadą na praktyki w Hiszpanii i na Malcie.

W roku szkolnym 2017/18 Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu realizuje projekt „EUROPA KSZTAŁCI ZAWODOWO IV”, w ramach którego już 28 kwietnia na zagraniczne praktyki zawodowe uda się łącznie 45 uczniów szkoły, kształcących się w zawodach:technik handlowiec – Malta (15 uczniów), technik spedytor – Malta (15 uczniów), technik teleinformatyk – Hiszpania (15 uczniów).

Cele projektu „Europa Kształci Zawodowo IV" jest podniesienie wiedzy i umiejętności związanych z wykształceniem zawodowym uczniów;podniesienie umiejętności pracy w grupie o charakterze międzynarodowym; rozwijanie umiejętności językowych: język angielski (język techniczny, język branżowy);zwiększenie świadomości uczniów na temat korzyści z edukacji pozaszkolnej;wzrost świadomości uczniów naszej szkoły na temat korzyści płynących z nauki języków obcych;budowanie pewności siebie;przygotowanie młodzieży do wejścia na trudny, dynamiczny rynek pracy poprzez zdobycie rzeczywistych kompetencji i umiejętności.

Praktyki zagraniczne w Hiszpanii i na Malcie stworzą młodzieży szerokie spektrum możliwości.
Praca w tych sektorach wymaga od kandydata wielu umiejętności, takich jak: poprawna obsługa klienta międzynarodowego, swoboda językowa, komunikatywność, tolerancja, empatia oraz praca w grupie. Praktykanci odbywający praktykę w firmach sektora handlowego i spedycyjnego, zyskają szansę na obcowanie z profesjonalistami z dziedziny informatyki, spedycji oraz handlu. Miejsca praktyk zapewniają rozwój językowy - nacisk kładziony jest na naukę języka branżowego, zapoznanie się z nowościami technologicznymi oraz kulturą pracy w firmie międzynarodowej, w której kontakt z klientem ma charakter globalny. W dobie rozwoju handlu zagranicznego i logistyki, praktykanci zyskają nowe narzędzia i standardy światowe, które przydatne będą do ich przyszłej pracy w Polsce lub za granicą.

Młodzi ludzie zapoznają się ze specyfiką uwarunkowań kulturowych i prawnych kraju, w którym będą odbywać praktyki, nauczą się po nim poruszać i funkcjonować na jego terenie. Poznają zasady funkcjonowania firm zagranicznych, zasady BHP obowiązujące na terenie zakładu, kulturę organizacyjną i strukturę firmy funkcjonującej na terenie UE. Będą potrafili podejmować samodzielne decyzje, pracować w zespole projektowym, zorganizować swoje stanowisko pracy zgodnie z normami BHP, prezentować własne pomysły i koncepcje. Poznają nowe rozwiązania stosowane w branży w innych krajach, które będą mogli wdrażać w kraju. Operować będą słownictwem specjalistycznym.

Wyjazd na praktyki zagraniczne poprzedzony został szkoleniami językowymi i kulturowymi.
Każdy z uczestników projektu, który odbędzie praktykę zagraniczną, otrzyma potwierdzenie zdobytych kwalifikacji dokumentami:CV Europass,Europass Mobilność,Paszport Językowy.

Praktykanci otrzymają następujące krajowe certyfikaty:certyfikat ukończenia szkoleń językowych,certyfikat odbycia praktyk,certyfikat ukończenia szkolenia kulturowo-pedagogicznego.

Projekt pokrywa w całości koszty przelotu, zakwaterowania, wyżywienia oraz kieszonkowe dla wszystkich uczestników. 

Czas trwania projektu: 1.09.2017 r.– 31.09.2018 r.
Wartość projektu: 459 830,84 PLN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto