Uczeń z Wojsławic najlepszy podczas policyjnego wojewódzkiego turnieju ZDJĘCIA, FILM

OPRAC.: redakcja
Prawie stu uczniów rywalizowało podczas finału „Turnieju dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz reprezentant - Alan Wiśniewski - uczeń klasy mundurowej z Wojsławic. W klasyfikacji drużynowej do której przystąpiły 24 drużyny, uczniowie z Wojsławic zajęli wysokie 7 miejsce. mat. policji

Finał „Turnieju dla szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi” rozegrano w hali sportowej MOSiR przy ulicy Małachowskiego w Łodzi. W turnieju brały udział 24 drużyny. Każda drużyna to dwie dziewczyny i dwóch chłopców. Powiat zduńskowolski reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.
Turniej popularyzuje zawód policjanta, zachęcając młodzież do podjęcia w przyszłości decyzji o wyborze niebieskiego munduru. Poszczególne konkurencje są zbliżone do etapów jakie musi przejść każdy kandydat do służby w Policji.
Po oficjalnym otwarciu spotkania zawodnicy przystąpili równolegle do trzech konkurencji:

• indywidualna rozmowa kwalifikacyjna,
  • test wiedzy - pytania sprawdziły znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzy o społeczeństwie,
  • test sprawności fizycznej – uczniowie pokonywali przeszkody, rzucali piłką, były skoki przez płotki, pokonywanie skrzyni i bieg wahadłowy pomiędzy pachołkami. Liczył się czas pokonywania przeszkód oraz prawidłowa technika.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant powiatu zduńskowolskiego - Alan Wiśniewski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.. Nie dał szans konkurentom. Pokonał tor przeszkód najlepiej ze wszystkich uczestników, w czasie 55 sekund (zdobył za to maksymalną ilość punktów 40). Również z rozmowy kwalifikacyjnej uzyskał wysoki wynik - 29 punktów (maksymalnie można było zdobyć 30) oraz rozwiązał na wysokim poziomie test wiedzy, gdzie średnia uczestników wynosiła 16 punktów, a Alan zdobył ich 22.