Tygodniowy przegląd prasy (Wieluń, 26.07-1.08.2020), poznaj najważniejsze informacje z Wielunia

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wielunia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wielunia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wielunia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.07 a 1.08.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wieluń. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ZDJĘCIA, WIDEO”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wieluń od 26.07 do 1.08.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wieluń. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ZDJĘCIA, WIDEO

Przedstawiciele władz i mieszkańcy Wielunia oddali dziś hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Uroczystości z okazji 76. rocznicy powstania odbyły się dziś pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Tradycyjnie już uświetnili je wieluńscy harcerze.

📢 Wieluń "strefą wolną od funduszy europejskich". Lewica apeluje do władz miasta w trakcie happeningu w centrum ZDJĘCIA, FILMY

Działacze Lewicy województwa łódzkiego zareagowali na odmowę przyznania Wieluniowi środków unijnych w ramach "Partnerstwa Miast". W sobotę w centrum miasta zorganizowali happening. Zawiesili na urzędzie miejskim tablicę głoszącą, że miasto jest "strefą wolną od funduszy europejskich". Jak mówił Wiktor Idzikowski, Lewica ostrzegała samorządowców, że przyjmowanie dokumentów takich, jak "Samorządowa Karta Praw Rodziny" w końcu spotka się reakcją Unii Europejskiej. Z kolei Dariusz Ceglarski podnosił, że "karta..." dyskryminuje nie tylko osoby LGBT, ale na przykład samotne matki.

📢 Pseudohodowla psów koło Zduńskiej Woli. Właścicielce odebrano 21 zwierząt. Uwaga! Drastyczne zdjęcia

W fatalnych warunkach mieszkanka gminy Zapolice prowadziła hodowlę psów. Po interwencji Fundacji SOS Bokserom, odebrano jej zwierzęta.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple New iPad Pro 11" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXDC2FD/A)


Tygodniowa prasówka 26.07-1.08.2020 Wieluń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wieluniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wieluń. Wernisaż wystawy „Z niestarego albumu" Marzeny Hettich-Uryszek FOTO, WIDEO

W piątek przed Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Wieluniu odbył się wernisaż wystawy „Z niestarego albumu" Marzeny Hettich-Uryszek. Na zdjęciach, które można podziwiać w bibliotece znajdziemy panie z powiatu wieluńskiego w strojach ludowych.

📢 Lista firm bonu turystycznego. Bon turystyczny baza firm. Od soboty można aktywować bon turystyczny. Za można płacić 1.08.2020

Od 1 sierpnia mają być dostępne bony turystyczne, którymi można płacić za krajowe wakacje dzieci. Baza firm do bonu turystycznego. Będzie je można znaleźć i aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Tam też dostępna będzie lista miejsc, np. hoteli, gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów, w których będzie można zrealizować bon. W całym kraju zgłosiło się ponad 4 tys. firm, w których będzie można płacić bonem.

📢 To był ciężki tydzień dla mieszkańców pow. wieluńskiego. Jednak po każdej burzy wychodzi słońce, a niebo nie zawsze jest gniewne ZDJĘCIA

Nawałnica w powiecie wieluńskim. Wtorek, 28 lipna na długi czas pozostanie w pamięci mieszkańców powiatu wieluńskiego. To właśnie Wieluń i okolice najbardziej ucierpiały podczas gwałtownych burz z gradem, które przeszły w województwie łódzkim i nie tylko. Jednak niebo nie zawsze jest tak gniewne, jak tego dnia. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć naszej i naszych czytelników, a także do przesyłania swoich ujęć nieba zarówno tego dziennego jak i tego w nocy.

📢 Rybakówka "Święty spokój" w Żerominie. To tylko niecałe pół godziny drogi od Piotrkowa [ZDJĘCIA]

Strefa open sun z leżakami i brodzikiem dla dzieci, wodospad, dużo ścieżek, restauracja, bar i wiele innych atrakcji oferuje "Rybakówka Święty spokój" w Żerominie. Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy położony aż na 140 hektarach to tylko niecałe pół godziny od Piotrkowa. Miejsce działa od niedawna, ale przyciąga bardzo wielu mieszkańców powiatu piotrkowskiego i całego województwa. Zobaczcie ZDJĘCIA z Rybakówki w naszej GALERII.

📢 Wieluń. Ponad 40 pracowników Wieltonu z koronawirusem. Są też nowe informacje ze starostwa

U ponad 40 pracowników wieluńskiego potentata w produkcji naczep, firmy Wielton potwierdzono zakażenie koronawirusem. Spółka zapewnia, że podejmuje wszelkie możliwe działania, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Jest też w stałym kontakcie z sanepidem i sama wykonuje pracownikom testy. Jak mówi Małgorzata Barańska z Wieltonu, sytuacja w firmie jest w zasadzie odzwierciedleniem tego, co dzieje się w całym kraju, czyli wzrostu zachorowań. Firma nie wstrzymuje produkcji w związku z zakażeniami. Nowe informacje w sprawie koronawirusa płyną też z wieluńskiego starostwa, gdzie znane są już wyniki wszystkich przeprowadzonych testów.

📢 Mieszkanki powiatu wieluńskiego pokazały się w strojach ludowych na wystawie, którą otwarto dzisiaj w Wieluniu ZDJĘCIA

W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu otwarto dzisiaj wystawę „Z niestarego albumu" Marzeny Hettich-Uryszek. Jej bohaterkami są nowoczesne kobiety, mieszkanki powiatu wieluńskiego, które zaprezentowały się w strojach ludowych.

📢 Nawałnica nad powiatem Wieluńskim. Mieszkańcy czterech gmin z szansą na pomoc finansową ZDJĘCIA

Doradca wojewody łódzkiego Marcin Buchali zachęcał dziś w Mierzycach, by poszkodowani po nawałnicy mieszkańcy składali wnioski o odszkodowania. Szkody będą szacowane na terenie czterech gmin powiatu, które najbardziej ucierpiały w wyniku nawałnicy, jaka we wtorek przeszła nad powiatem wieluńskim. W galerii znajdziecie zdjęcia zniszczonego w wyniku burzy parku w Mierzycach.

📢 Tych osób z województwa łódzkiego poszukuje policja. CZĘŚĆ II, ZDJĘCIA [aktualny rejestr]

Złodzieje, oszuści, domowi kaci, pijani kierowcy, alimenciarze... Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi i podległe jej jednostki w całym województwie poszukują tych osób. Policja publikuje ich dane, zdjęcia i informacje o popełnionych czynach (źródło: poszukiwani.policja.pl, aktualizacja: 30 lipca 2020). Oto poszukiwani przestępcy z województwa łódzkiego. Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

📢 Wieluń. Pijany motorowerzysta wjechał w radiowóz

Do dwóch lat więzienia grozi 81-latkowi z powiatu wieluńskiego, który w czwartek na jednym z wieluńskich osiedli wjechał motorowerem w policyjny radiowóz. Mężczyzna był pijany

📢 Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Łodzi ZDJĘCIA

W czwartek, 30 lipca 2020 roku, na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi odbyły się wojewódzkie uroczystości Święta Policji.

📢 Otwarcie wystawy „Z niestarego albumu" Marzeny Hettich-Uryszek już w piątek 31 lipca w wieluńskiej bibliotece

Jutro o godzinie 18 na skwerku przed Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Wieluniu otwarty zostanie wernisaż wystawy „ Z niestarego albumu" wieluńskiej artystki Marzeny Hettich-Uryszek.

📢 Koronawirus w pow. wieluńskim. 34 zakażenia w ciągu doby. Po raz kolejny potwierdzono przypadki w Wieltonie

Koronawirus. Tylu zachorowań w ciągu jednej doby dawno w powiecie wieluńskim nie było. Biuro wojewody podaje, że w ciągu 24 godzin przybyły aż 34 przypadki osób zakażonych SARS-CoV-2. Jak się okazuje koronawirus nie odpuszcza firmie Wielton w Wieluniu. Okazuje się, że wykryto tam kolejne przypadki zakażeń, a pracownicy poddawani są testom.

📢 Tych osób z województwa łódzkiego poszukuje policja. CZĘŚĆ I, ZDJĘCIA [aktualny rejestr]

Złodzieje, oszuści, domowi kaci, pijani kierowcy, alimenciarze... Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi i podległe jej jednostki w całym województwie poszukują tych osób. Policja publikuje ich dane, zdjęcia i informacje o popełnionych czynach (źródło: poszukiwani.policja.pl, aktualizacja: 30 lipca 2020). Oto poszukiwani przestępcy z województwa łódzkiego. Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.

📢 Co z ubezpieczeniem cmentarza i wycinką drzew? Ks. Jacek Zieliński wyjaśnia

Majątek parafii na cmentarzu jest ubezpieczony ale nagrobki już nie - wyjaśnia ks. Jacek Zieliński, proboszcz parafii p. w. Nawiedzenia NMP w WIeluniu. Po nawałnicy, która przeszła przez miasto na cmentarzu sporo nagrobków zostało zniszczonych przez powalone drzewa. Ksiądz zapewnia, że przegląd drzew wykonywany jest regularnie.

📢 Wieluń nie dostanie kasy z unii za dyskryminację LGBT? Co z innymi miastami?

Wieluń miał znaleźć się na liście samorządów, które nie otrzymają środków unijnych w ramach programu "Partnerstwo Miast". Powodem odrzucenia wniosku Wielunia ma być dyskryminacja środowisk LGBT poprzez przyjecie przez radę miejską "Karty Praw Rodzin". Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa jest zszokowany tą wiadomością i zapewnia, że w gminie nie ma dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, narodowość czy wyznanie. Karty jednak zamierza "bronić jak niepodległości". Posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek zapowiada z kolei, że samorządy w łódzkiem, które przyjęły uchwały "anty-LGBT" otrzymają projekty uchwał o niedyskryminacji.

📢 Centrum Wielunia na Google Street View. Zobaczcie, czy jesteście na zdjęciach GALERIA

Centrum Wielunia na Google Street View. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Placu Legionów i okolicach. Zobaczcie, kogo uwieczniono na fotografiach i jak zmieniły się poszczególne budynki, ulice i obszary zielone na przestrzeni lat. Zdjęcia zostały zrobione w 2012 i 2017 roku.

📢 Sprawca śmiertelnego wypadku sprzed roku z wyrokiem więzienia

W minioną sobotę minął równy rok od wypadku na wylocie z Wielunia, w którym zginął Artur Bedka, członek Stowarzyszenia Historycznego "Bataliony Obrony Narodowej". Sprawca tego zdarzenia został skazany przez wieluński sąd na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

ZOBACZ KONIECZNIE

Pocovidowa łysina

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie