Tygodniowy przegląd prasy (Wieluń, 19.07-25.07.2020), poznaj najważniejsze informacje z Wielunia

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wielunia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wielunia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wielunia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.07 a 25.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wieluń. Francis Tuan z zespołem wystąpił na Placu Legionów ZDJĘCIA, FILMY”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Wieluń od 19.07 do 25.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wieluń. Francis Tuan z zespołem wystąpił na Placu Legionów ZDJĘCIA, FILMY

Cykl letnich koncertów organizowanych przez Wieluński Dom Kultury trwa w najlepsze. Wczoraj na Placu Legionów wystąpił Francis Tuan z zespołem. Wykonawcy dali dobry występ, a publiczność nagradzała ich brawami.

📢 Wieluń. Dzikie wysypisko koło... zastawy śmietnikowej ZDJĘCIA

Odpady wielkogabarytowe powinny trafiać na PSZOK w Rudzie. Niestety w wielu przypadkach zamiast tego lądują obok zastaw śmietnikowych. Na os. Stare sady pod jedną z zastaw uzbierała się już spora kupka odpadów tego typu i powoli zaczyna to przypominać dzikie wysypisko śmieci.

📢 Czarny piątek w powiecie wieruszowskim. Dwa wypadki śmiertelne, 19-latek w stanie ciężkim w szpitalu ZDJĘCIA

Wczoraj na terenie powiatu wieruszowskiego doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Po zderzeniu z samochodem dostawczym w Galewicach zginął 18-letni rowerzysta. W Lututowie samochód przygniótł 76-latka, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do poważnego wypadku doszło też w Ludwinowie (zdjęcia). Tak 19-latek uderzył w tył ciężarówki. Młody kierowca walczy o życie w szpitalu.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple New iPad Pro 11" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXDC2FD/A)


Tygodniowa prasówka 19.07-25.07.2020 Wieluń: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Wieluniu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zbiórka krwi w Kurowie. Już jutro akcja "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew"

Jutro w godzinach od 9 do 12 przed budynkiem OSP w Kurowie odbędzie się zbiórka krwi w ramach akcji "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Oddział Rejonowy PCK w Wieluniu zachęca do wzięcia udziału w akcji.

📢 Koronawirus w starostwie w Wieluniu. Wszystkie wydziały zamknięte dla interesantów! ZDJĘCIA

Dziś u jednej z osób pracujących w Starostwie Powiatowym w Wieluniu potwierdzono zakażenie koronawirusem. Urząd jest nieczynny dla petentów. Trwa dezynfekcja

📢 Ultimatum dla PGE. Albo konkrety do końca roku albo odkrywka "Złoczew" wylatuje! ZDJĘCIA

Powstanie kopalni odkrywkowej w Złoczewie od lat budzi emocje. To, czy w ogóle powstanie, a jeśli tak to kiedy dla wszystkich cały czas jest tajemnicą. Cierpliwość do PGE tracą już nawet samorządowcy, którzy wspierali inwestora. Burmistrz Złoczewa Dominik Drzazga wystosował list otwarty do Prezesa Zarządu PGE Wojciecha Dąbrowskiego, w którym stawia ultimatum: albo konkrety na temat kopalni pojawią się do końca roku, albo odkrywka w Złoczewie wylatuje z gminnych planów. Burmistrz podkreśla, że gmina nie może pozwolić sobie na dalsze oczekiwanie i blokowanie terenów inwestycyjnych nie wiedząc czy kopalnia powstanie. Za burmistrza kciuki trzyma wójt gminy Ostrówek Ryszard Turek, który ma nadzieję, że list otwarty przyniesie skutek. W galerii znajdziecie zdjęcia terenów przeznaczonych pod odkrywkę.

📢 Posłanka PiS z okręgu sieradzkiego odwołana ze stanowiska wiceprzewodniczącej komisji kultury

Joanna Lichocka, posłanka na Sejm RP z okręgu sieradzkiego (ma swoje biuro na Rynku w Sieradzu) odwołana ze stanowiska wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Środków Przekazu. 14 osób głosowało za jej odwołaniem, 13 przeciw, jedna wstrzymała się od głosu.

📢 40 lat tygodnika Nad Wartą. Miasta wczoraj i dziś. Zobaczcie, jak bardzo zmieniły się wyjątkowe miejsca w regionie ZDJĘCIA

Z okazji jubileuszu 40-lecia tygodnika Nad Wartą przygotowaliśmy galerię pokazującą nasze miasta wczoraj i dziś. Zobaczcie, jak bardzo zmieniły się wyjątkowe miejsca w regionie.

📢 Trwa konkurs Nadleśnictwa Wieluń "Zielona Szprycha". Przewidziano wysokie nagrody!

Trwa konkurs "Zielona Szprycha" organizowany przez Nadleśnictwo Wieluń. By wziąć w nim udział wystarczy zaprezentować koncepcję jednodniowej rowerowej wycieczki przez las. Dla laureatów przewidziano wysokie nagrody. Zwycięzca konkursu wygra ponad 1 tys. zł.

📢 Spór o pieniądze na inwestycje w Gaszynie. Dostali kasę na szkołę, to nie dostaną na drogę? ZDJĘCIA

Burmistrz Paweł Okrasa chciał wyrzucić z tegorocznego budżetu kilka inwestycji wprowadzonych przez radnych na początku roku. Najwięcej uwagi poświęcono na ostatniej sesji remontowi ulicy Strażackiej w Gaszynie, którego to zadania bronił Piotr Radowski. Burmistrz zapowiedział, że niezależnie od decyzji rady w tym roku nie ogłosi przetargu na remont tej drogi. Ul. Strażacka, jak mówi Radowski prawdziwego remontu nie przeszła nigdy od czasu, gdy w latach 80-tych położono tam asfalt. Jaki jest stan tej drogi? Zobaczcie w galerii zdjęć.

📢 Wakacyjne warsztaty w Muzeum Ziemi Wieluńskiej ZDJĘCIA

Nudzisz się w wakacje? Jeśli tak skorzystaj z atrakcji, które dla dzieci i młodzieży przygotowało Muzeum Ziemi Wieluńskiej. W czwartki odbywają się tu ciekawe zajęcia wakacyjne.

📢 Co z wysypiskiem w Rudzie? Wniosek pełen niedociągnięć. Radni boją się, że mieszkańcy dostaną po kieszeni

Kiedy w końcu ruszy instalacja przetwarzania odpadów w Rudzie. Najpierw dla instalacji wydane musi zostać pozwolenie zintegrowane. Miejscy radni na ostatniej komisji budżetowej prosili burmistrza o przedstawienie korespondencji z urzędem marszałkowskim w tej sprawie. Po tym jak jej nie otrzymali Anna Dziuba-Marzec zawnioskowało o to samo do urzędu marszałkowskiego. Odpowiedź, jaką otrzymała zszokowała radnych. Złożony w ubiegłym roku wniosek był pełen niedociągnięć, których do dziś nie poprawiono.

📢 Stare Sady w Wieluniu na Google Street View. Zobacz, jak pozmieniały się zakątki tego osiedla GALERIA

Przechodząc niemalże codziennie obok tych samych miejsc, często nie dostrzegamy, jak wiele się zmienia obok nas. Dopiero widok tego miejsca sprzed lat powoduje, że zauważamy zmiany. Google Street View umożliwia podróż nie tylko po mieście, ale także w czasie. Zdjęcia bowiem pochodzą z 2017 i 2012 roku.

📢 Pogrzeb zamordowanej 16-latki z Dzierzgowa. Tłumy żegnały nastolatkę ZDJĘCIA

Uroczystości pogrzebowe 16-letniej Karoliny z Dzierzgówka rozpoczęły się w samo południe 23 lipca 2020 roku w kościele w Bełchowie. Dziewczyna zginęła od wielu ciosów nożem, które zadał jej znajomy, 22-letni Eryk S.

📢 Zator. Pierwszy hotel w Polsce zbudowany z morskich kontenerów. Wrażenia? Luksus! Znamy ceny [ZDJĘCIA] 23.07

Takiego obiektu hotelowego w Polsce dotąd nie było. Z kontenerów transportowych, które nie tak dawno jeszcze pływały na statkach po morzach i oceanach świata, powstał hotel klasy premium. Odwiedziliśmy to niezwykłe miejsce, zobaczcie, jak wyglądają wnętrza!

📢 W tych polskich miastach seniorów jest najwięcej. Zobacz, jak starzeje się Polska

Starzenie się społeczeństwa to w Polsce coraz poważniejszy problem. Sprawdziliśmy, które miasta są nim dotknięte w największym stopniu.

📢 Powiatowa Biblioteka w Wieluniu zorganizowała wokalne warsztaty dla zespołów ludowych. Efekty zobaczymy na kanale You Tube ZDJĘCIA

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu zorganizowała twórcze warsztaty muzyczne z wieluńskimi zespołami ludowymi biorącymi udział w projekcie „Nasze korzenie – nasza wielka duma!”

📢 Ile miejsc pracy udało się ocalić w województwie łódzkim dzięki pieniądzom, które trafiły do firm z Tarczy Finansowej? ZDJĘCIA

Już ponad 20,7 tys. mikro, małych i średnich firm, zatrudniających łącznie blisko 161 tys. pracowników,
z województwa łódzkiego otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 3,46 mld zł w ramach Tarczy Finansowej PFR. To środki, które mają na celu pomoc firmom w przetrwaniu trudnego czasu spowodowanego pandemią COVID-19 i przede wszystkim ochronę miejsc pracy dla lokalnych społeczności. Wnioski o udzielenie subwencji są przyjmowane do końca lipca. W galerii zdjęć prezentujemy informacje o kwotach, jakie przyznano firmom w poszczególnych miastach i powiatach.

📢 Pogrzeb 16-letniej Karoliny z Dzierzgowa zamordowanej przez znajomego. Żegnały ją setki osób ZDJĘCIA

Uroczystości pogrzebowe 16-letniej Karoliny z Dzierzgówka rozpoczęły się w samo południe 23 lipca 2020 roku w kościele w Bełchowie. Dziewczyna zginęła od wielu ciosów nożem, które zadał jej znajomy, 22-letni Eryk S.

📢 Nie będzie Dni Wielunia 2020. Decyzja zapadła! ZDJĘCIA

Kayah i Grubson mieli być gwiazdami tegorocznych Dni Wielunia. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Kiedy inne miasta podejmowały decyzję o rezygnacji z podobnych imprez, burmistrz Wielunia Paweł Okrasa liczył na to, że Dni Wielunia uda się zorganizować we wrześniu. Byłaby to jedyna tego typu impreza w regionie. Ostatecznie jednak zapadła decyzja o odwołaniu tegorocznych Dni. Dlaczego?

Uczniowie zlekceważyli egzamin?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3