Trwa zwycięska seria Wielunia. WKS 1957 pokonał Konopnicę 2:0 ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
12 zwycięstwo w 13 meczu w sezonie odniósł WKS 1957 Wieluń. Tym razem wyższość lidera ligi okręgowej musiała uznać trzecia w tabeli drużyna MLKS Konopnica.

Wynik meczu rozegrany na stadionie WOSiR w sobotę 30 października został ustalony do przerwy. Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Paweł Kołodziej. Na 2:0 podwyższył Michał Wójcicki z rzutu karnego (wykonywanego po raz drugi, bo w pierwszym sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zachowania bramkarza z Konopnicy). W drugiej połowie to goście mieli jedenastkę, ale szansy na kontaktowego gol nie wykorzystał kapitan MLKS Mateusz Kędzia.

Piłkarze WKS 1957 imponują formą w tym sezonie okręgówki i pewnie zmierzają po awans do czwartej ligi. Rozegrali dotąd 13 spotkań, z których 12 wygrali, a jedno zremisowali. Wielunianie strzelili 49 goli (średnia 3,76 na mecz), a stracili tylko cztery.

W poprzednim tygodniu drużyna prowadzona przez Sebastiana Banasia i Marka Nowaka odniosła dwa efektowne zwycięstwa na stadionie spadkowicza z czwartej ligi Warty Działoszyn. Najpierw wukaesiacy wygrali w rozgrywkach Pucharu Polski 5:1, a następnie w pojedynku ligowym 6:0. Kolejnym pucharowym rywalem WKS 1957 będzie lider łódzkiej czwartej ligi Warta Sieradz (mecz odbędzie się 3 listopada w Wieluniu).