18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Szkoły z Wielunia, Wieruszowa i Lututowa w finale Orlikowej Ligi Mistrzów [ZDJĘCIA]

Zbyszek Rybczyński
W niedzielę w Konstantynowie odbył się finałowy turniej Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Nie zabrakło drużyn reprezentujących nasz region. W zmaganiach brali udział chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Wieluniu oraz dziewczyny z Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie i Szkoły Podstawowej w Lututowie. Najlepiej wypadli wielunianie, którzy wywalczyli srebrne medale.

Niedzielne zawody uroczyście otworzył Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień razem z burmistrzem Konstantynowa Henrykiem Brzyszczem oraz prezesem Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Sylwestrem Pawłowskim. Urząd Marszałkowski jest pomysłodawcą i organizatorem turniejów Orlikowej Ligi Mistrzów.

Drużyna z wieluńskiej "jedynki" wystartowała w kategorii 14-16 lat. W półfinale pewnie pokonała gimnazjum z Ozorkowa 14:9. W finale lepsi okazali się jednak chłopcy z UKS Jedynka Sieradz, którzy wygrali 19:13.

O finał otarły się dziewczyny z wieruszowskiego gimnazjum. W półfinałowym meczu kategorii 14-16 lat minimalnie przegrały z Gimnazjum nr 1 ze Zgierza. Mecz zakończył się wynikiem 8:7. Turniej wygrało Gimnazjum nr 39 w Łodzi.

W kategorii dziewcząt 11-13 lat wystartowały tylko dwie drużyny, a więc od razu rozegrano finał. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Lututowa miała jednak niewiele do powiedzenia w starciu z rówieśniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zgierzu. Jednostronny mecz zakończył się wynikiem 10:1.