Sześć porad dla kobiet na każdym etapie rozwoju zawodowego

Materiał informacyjny Rocket Science
Na każdym etapie rozwoju czy też kariery zawodowej spotykają nas mniejsze lub większe przeciwności. To one są dla nas lekcją, dzięki nim zdobywamy doświadczenie, z czasem uczymy się jak sobie z nimi radzić. Istnieją jednak narzędzia, programy i inicjatywy, które mogą być wsparciem rozwoju zawodowego i pozwalają nam na szybsze osiąganie naszych celów. Poznaj sześć z nich, wśród których każda z nas znajdzie wsparcie dla siebie, bez względu na to, na jakim etapie rozwoju zawodowego się znajduje.

1. Nie bój się matematyki

Matematyka nazywana jest królową nauk, a jednak większość z nas za nią nie przepada. Wynikać to może z jej niezrozumienia, niespotkania na swojej drodze nauczyciela, który by nas zainteresował tą dziedziną nauki, a także odchodzących już na szczęście do lamusa stereotypów, według których dziewczęta gorzej radzą sobie z przedmiotami ścisłymi. Z pewnością nie jest to ulubiony przedmiot młodzieży, jednak jest on potrzebny przy wielu zawodach, np. tych związanych z inżynierią, architekturą, ekonomią czy informatyką. Platforma EduNav ma za zadanie pomóc uczniom, ale też ich rodzicom i nauczycielom, odkrywać i rozwijać nieuświadomiony talent matematyczny, rozwiązywać problemy związane z samodzielną nauką i przygotowywać do zdawania egzaminów z tego przedmiotu. Po wykonaniu przez użytkownika darmowego testu predyspozycji matematycznych, dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii AI, identyfikuje jego problemy i predyspozycje, przygotowuje ciekawy i spersonalizowany program nauki, motywuje, sprawdza wykonane zadania i przygotowuje raporty o postępach.

2. Skorzystaj ze wsparcia programu kierowanego do młodych

Pomocą dla młodych dziewczyn ze środowisk nieuprzywilejowanych, znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej etc. jest program Fun.Tech.Future. Głównym celem projektu jest wsparcie na drodze zawodowej młodzieży u progu dorosłości. Program został stworzony z myślą o osobach w wieku między 18 a -23 lata, które potrzebują pomocy w drodze do usamodzielnienia się, a także motywacji, wiedzy oraz wsparcia w zdobywaniu kompetencji potrzebnych do wejścia na rynek pracy. Uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie edukacyjne w postaci webinarów motywacyjno-rozwojowych i warsztatów stacjonarnych z ekspertami, a także dostępu do e-booków i poradników zawodowych. Wybrane osoby mają także możliwość wzięcia udziału w płatnych stażach zawodowych. Partnerami projektu są Sephora oraz SEYSOO.

3. Poznaj swoje predyspozycje zawodowe

Wiele młodych kobiet staje przed dylematem, na jaki kierunek rozwoju zawodowego się zdecydować. Jobbli to polska platforma wyposażona w sztuczną inteligencję, która pomaga użytkownikom i użytkowniczkom wybrać najlepszą ścieżkę kariery i poradzić sobie z poczuciem zagubienia podczas szukania pierwszej pracy. Można na niej bezpłatnie wykonać test profilujący, którego rezultatem jest opracowany z użyciem sztucznej inteligencji szczegółowy raport, określający nie tylko rekomendacje trzech najlepszych kierunków kariery z bazy niemal 300 zawodów przyszłości, ale też profil użytkownika, jego indywidualne predyspozycje, obszary wymagające rozwoju wraz ze wskazaniem, jak nad nimi pracować, a także porady, jak przełożyć te informacje na swoje CV. Test profilujący warto także wykonać, jeśli odczuwasz wypalenie zawodowe, myślisz o zmianie pracy lub chcesz się przebranżowić.

4. Korzystaj z bezpłatnych kursów i e-booków

Bez względu na to, czy zdobywasz pierwsze zawodowe doświadczenia, czy karierę rozwijasz od dawna, a może myślisz o założeniu własnej firmy, wsparciem dla Ciebie mogą być bezpłatne materiały projektu Sukces To Ja. Na stronie dostępne są kursy online na temat pewności siebie, sprzedaży czy poszukiwaniu pracy. Znajdziesz tam także podcasty o szerokiej tematyce od efektywnej komunikacji po planowanie finansów, a także b dotyczące tworzenia CV, prowadzenia własnego biznesu czy zawodów przyszłości.

5. Podnoś swój profesjonalizm z platformą do webinarów

Jeśli w swojej pracy zawodowej organizujesz i uczestniczysz w spotkaniach online, współpracujesz nad projektami, w które zaangażowane są duże zespoły, pracujące w różnych miastach albo krajach, jakość Twojej pracy może podnieść korzystanie z polskiej platformy ClickMeeting. Daje ona możliwość organizacji wszystkich rodzajów wydarzeń online – od małych spotkań do 40 osób, przez webinary do 1000 uczestników, aż po duże wydarzenia z udziałem nawet 10 000 osób. Oprócz konferencji i prezentacji sprawdzi się ona również do wszelkich kursów i szkoleń. Platforma dysponuje wieloma narzędziami, które są potrzebne, by uczyć online, takimi jak m.in. prezentacje, wirtualna tablica czy ankiety i testy.

6. Zgłoś swoją firmę do konkursu Bizneswoman Roku

Prowadzisz już firmę, którą stale rozwijasz i szukasz nowych sposobów na zdobywanie kontaktów biznesowych, które będą dla Ciebie inspiracją, ale i wsparciem? Zgłoś swój biznes do XV edycji konkursu Bizneswoman Roku! Inicjatywa niezmiennie od 15 lat nagradza polskie przedsiębiorczynie, liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności oraz włączania. Historia pokazała, że laureatki i finalistki poprzednich edycji zyskały nie tylko rozgłos, a przede wszystkim możliwości ogólnopolskiego i międzynarodowego rozwoju, nawiązując wartościowe kontakty i pozyskując inwestorów oraz zdobywając nowych klientów. Udział w konkursie jest bezpłatny, a nominacje i zgłoszenia można nadsyłać do końca roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Sześć porad dla kobiet na każdym etapie rozwoju zawodowego - Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto