Sukces reprezentantów Wielunia podczas wiosennego Armagedonu Active[ZDJĘCIA]

foto doktorek 55, Łukasz Kuliberda, Łukasz Stanek
Wieluń Biega na trzecim miejscu drużynowo, Arkadiusz Budzyński najlepszy w kategorii 50 plus i dwa trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych – z takimi wynikami z Okręglicy przyjechali wieluńscy biegacze.

Wiosenny Armagedon Active odbył się w sobotę 23 marca na terenie starej żwirowni w Okręglicy koło Sieradza. To ekstremalny bieg z przeszkodami. W sportowej imprezie wzięli udział wieluńscy biegacze, którzy odnieśli spory sukces. Stowarzyszenie Wieluń Biega w składzie: Łukasz Stanek, Izabela Keller, Anna Gagatek-Woźniak,Tomasz Keller, Damian Łyko i Robert Kaja po zliczeniu indywidualnych wyników wywalczyło trzecie miejsce drużynowo. Dodatkowo Robert Kaja i Anna Gagatek-Woźniak wywalczyli trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych (odpowiednio 50 plus i 40 plus). Najlepszy wynik spośród wieluńskich zawodników uzyskał Łukasz Stanek, który uplasował się na 15 miejscu spośród 144 uczestników w klasyfikacji ogólnej.

W kategorii 50 plus podium zdominowali zawodnicy z Wielunia. Najlepszy okazał się bowiem Arkadiusz Budzyński, który w zmaganiach brał udział indywidualnie.

Uczestnicy ekstremalnego biegu podkreślają, że organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by przygotować wymagające trasy i zapewnić dobrą sportową rozrywkę.