Strażacy z Opojowic proszą o pomoc przy zakupie zestawu ratowniczego

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Udostępnij:
Obecnie działalność straży pożarnej opiera się nie tylko na gaszeniu pożarów. Wielokrotnie jednostki są dysponowane do różnego rodzaju zdarzeń komunikacyjnych czy w przypadku braku dostępności zespołu Ratownictwa Medycznego uczestniczą w tzw. Izolowanych Zdarzeniach Medycznych - udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki.

5,5 tysiąca złotych. Taki cel do zebrania założyła sobie Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Opojowicach, by móc się doposażyć w sprzęt niezbędny do ratowania życia ludzkiego.

Na wyposażeniu samochodu ratownictwa technicznego posiadamy m. in. zestaw ratowniczy : torbę PSP R1, którą to udało nam się pozyskać w 2009 roku. Będący w niej sprzęt niestety z upływem czasu ulegał zużyciu i obecnie nie nadaje się do dalszego użytku. Dodatkowo wprowadzenie nowych wytycznych określających sprzęt, który ma znajdować się na wyposażeniu posiadanej torby sprawił, że nie jesteśmy w stanie dokonać wymiany sprzętu, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zakupie nowej, która to będzie służyła nam wszystkim. Każda przekazana kwota zbliża nas do upragnionego zakupu, który niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu- apelują druhowie z Opojowic.

Strażacy z Opojowic proszą o pomoc przy zakupie zestawu ratowniczego

Jednostka OSP Opojowice należy do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Na wyposażeniu posiada dwa pojazdy tj. średni samochód ratowniczo - gaśniczy Renault G270 3/20, oraz lekki samochód przystosowany do ratownictwa technicznego Ford SlRt . Jednostka wyposażona jest również w agregat proszkowy AP-250 (proszek gaśniczy do gaszenia pożarów metali), oraz łódź ratunkową "KAMILA". Co najważniejsze, na pokładzie jednostki są ludzie pełni pasji i chęci udzielania pomocy innym.

Niewątpliwie nasza straż zrzesza szereg ludzi różnego zawodu. W skład zespołu wchodzą funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Policji, pracownicy Urzędu Gminy, przedsiębiorcy, rolnicy, właściciele firm, pracownicy pobliskich zakładów produkcyjnych, oraz wielu innych , którzy tworzą bardzo zgrany "TEAM" chcący pomagać bliźniemu- zapewniają strażacy z Opojowic.

Przy straży bardzo prężnie działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Jednostka z Opojowic jest jedną z prężniejszych i mobilniejszych jednostek w powiecie wieluńskim. Dotychczasowe kontrole prowadzone przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu jak i sama działalność ratownicza wskazuje na duże zaangażowanie i odpowiedzialność w prowadzeniu działań .

Podejmując wyzwanie działalności w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego musimy ciągle podnosić poziom wyszkolenia jak i również wyposażenia naszej jednostki . Obecnie działalność straży pożarnej opiera się nie tylko na gaszeniu pożarów, ale stawia przed ochotnikami coraz to szersze działania dla społeczności. Wielokrotnie dysponowani jesteśmy do różnego rodzaju zdarzeń komunikacyjnych z uwagi na położenie w sąsiedztwie drogo krajowej 45, oraz północnej obwodnicy Wielunia. Dodatkowo w przypadku braku dostępności zespołu Ratownictwa Medycznego uczestniczymy również w działaniach tzw. Izolowanych Zdarzeniach Medycznych - udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ZRM- apelują o pomoc w zbiórce na sprzęt strażacy z OSP Opojowice.

By wesprzeć działania druhów wystarczy przekazać dowolną darowiznę na zakup sprzętu ratowniczego na ZRZUTKA.PL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie