Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie prozdrowotne Klubu Pacjenta w I LO w Wieluniu

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Wideo
od 16 lat
W I LO w Wieluniu odbyło się spotkanie Klubu Pacjenta. W programie znalazły się prelekcje specjalistów oraz bezpłatne badania, a udział w nim wzięła głównie młodzież. Jak mówi prezes fundacji „Z sercem do Pacjenta” Katarzyna Kucia – Garncarczyk, na nasze zdrowie pracujemy latami, stąd też spotkanie skierowane było główne do młodych ludzi.
od 16 lat

W środę 22 listopada na auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu odbyło się spotkanie edukacyjno-zdrowotne Klubu Pacjenta organizowane przez Fundację Z sercem do Pacjenta. W trakcie spotkania prelekcje wygłosiło troje specjalistów, z którymi później można było porozmawiać indywidualnie. Można było też skorzystać z badań lub analizy masy ciała.

Celem spotkań Klubu Pacjenta, a w Wieluniu pierwszy raz Młodzieżowego Klubu Pacjenta jest przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, czyli tych aktywności, które mają wpływ na nasze zdrowie i nasze dobre samopoczucie - mówi Katarzyna Kucia – Garncarczyk, prezes fundacji „Z sercem do Pacjenta” grupy American Heart of Poland, organizator spotkania.

Środowe spotkanie adresowane było głównie do młodzieży szkolnej.

O tych zdrowych nawykach dnia codziennego warto rozmawiać od najmłodszych lat, dlatego też dziś jesteśmy tutaj, w liceum w Wieluniu. Pewne nasze przyzwyczajenia, nawyki wypracowujemy latami. Im wcześniej zaczniemy od zdrowych nawyków, od aktywności fizycznej, od dobrego, zdrowego odżywiania, tym większy mamy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie w przyszłości - mówi Katarzyna Kucia – Garncarczyk.

Pierwszym z prelegentów był kardiolog inwazyjny i miłośnik triathlonu Tomasz Rosiak, który mówił o tym, jak ważny wpływ na nasze zdrowie ma aktywność fizyczna. Z kolei o tym, jak podstępną chorobą jest cukrzyca, która dotyka także osoby młode mówiła Beata Kucharska, prezes fundacji "Diabeciaki". Jako trzecia głos zabrała Justyna Jakubów z fundacji „Z sercem do Pacjenta”, która mówiła między innymi o wpływie aktywności fizycznej na ludzki mózg i zaprezentowała kilka metod ćwiczenia pamięci.

Młodzież biorąca udział w spotkaniu była bardzo aktywna i miała sporo pytań do specjalistów, którzy gościli w murach I LO.

Spotkanie prozdrowotne Klubu Pacjenta w I LO w Wieluniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto