MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu: „Monster” (2023) w reż. Hirokazu Koreedy w Muzeum Kinematografii

Natalia Jóźwiak
Natalia Jóźwiak
Klatka z filmu „Monster” (2023) w reż. Hirokazu Koreedy. Wokół niego odbędzie się rozmowa podczas spotkania Dyskusyjnego Klub Filmowego Człowiek w Zagrożeniu w łódzkim Muzeum Kinematografii. Gośćmi specjalnymi będą: Tomasz Kosmalski i Robert Mielczarek.
Klatka z filmu „Monster” (2023) w reż. Hirokazu Koreedy. Wokół niego odbędzie się rozmowa podczas spotkania Dyskusyjnego Klub Filmowego Człowiek w Zagrożeniu w łódzkim Muzeum Kinematografii. Gośćmi specjalnymi będą: Tomasz Kosmalski i Robert Mielczarek.
Hirokazu Koreeda, mistrz opowiadania historii, laureat Złotej Palmy i nominowany do Oscara, powraca z nowym, subtelnym filmem, który głęboko porusza widza. W swoim najnowszym dziele, "Monsterze", prezentuje zaskakującą i mistrzowsko zbudowaną narrację, odkrywającą tajemnice dzieciństwa. Już w czwartek będziecie mogli go obejrzeć w Muzeum Kinematografii w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu – więcej szczegółów znajdziecie niżej.

„Monster” (2023) w reż. Hirokazu Koreed

Film „Monster” to najnowsze dzieło japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy.

Krótki opis filmu:
Minato chodzi do podstawówki. Kiedy chłopiec zaczyna dziwnie się zachowywać, jego matka od razu wyczuwa, że coś jest nie tak. W momencie, kiedy odkrywa, że za wszystkim stoi nauczyciel, wpada do szkoły i żąda, aby wyjaśnił jej, co się dzieje. W miarę, jak poznajemy historię oczami matki, nauczyciela i chłopca, powoli dochodzimy do prawdy.

Zwiastun:

Goście specjalni: Tomasz Kosmalski i Robert Mielczarek

Tomasz Kosmalski – oligofrenopedagog, trener umiejętności społecznych. Od 10 lat uczy w warszawskich szkołach specjalnych. Współtwórca inicjatywy „Protest z Wykrzyknikiem”. Jeden z koordynatorów kampanii „Wolna Szkoła”. Działa na rzecz równości społecznej - szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami, przeciwdziałając ich defaworyzacji. Koordynator projektów integracji społecznej. Pochodzi z Wielkopolski.

Robert Mielczarek – psycholog, psychoterapeuta i trener umiejętności psychospołecznych. Wykładowca na studiach podyplomowych z negocjacji i mediacji w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi oraz na studiach podyplomowych z coachingu i mentoringu na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej; prowadzi również terapię indywidualną i terapię par zgodnie z podejściem ericksonowskim oraz psychologii zorientowanej na rozwiązanie. Ma na koncie współpracę z wieloma międzynarodowymi firmami. Scenarzysta i konsultant scenariuszowy filmów krótko i pełnometrażowych, wykładowca w obszarze psychologii w tworzeniu postaci filmowych w Rocznym Studium Scenopisarskim StoryLAB.pro. Twórca projektu psychoedukacji poprzez sztukę filmową Seans Psychologiczny. Moderator i ekspert – psycholog w spotkaniach z twórcami i widzami podczas wydarzeń filmowych, m.in.: Millenium Docs Against Gravity, Festiwalu Filmów Antydepresyjnych RELANIUM, Festiwalu Filmów Psychologicznych PSYCHKINO – człowiek w relacjach, Transatlantyk Festiwalu, Forum Kina Europejskiego Cinergia, Filmoterapii z Sensem oraz ekspert magazynu „SENS Psychologia dla Ciebie”.

Dyskusyjny Klub Filmowy "Człowiek w Zagrożeniu" to idealne miejsce dla entuzjastów filmu, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę o kinie i współuczestniczyć w kulturze filmowej. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym niezwykłym spotkaniu, które połączy projekcję wybitnego filmu z inspirującą dyskusją.

Praktyczne informacje:

Co? Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Człowiek w Zagrożeniu.
Gdzie? W Muzeum Kinematografii – pl. Zwycięstwa 1.
Kiedy? 9 maja, w czwartek o godz. 17.00.
Bilety: 25 zł do kupienia w kasie Muzeum lub online tutaj.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto