18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

SP w Sieńcu Szkołą Odkrywców Talentów

Redakcja
Szkoła Podstawowa w Sieńcu dołączyła do grona szkół, które otrzymały tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Tytuł ten przyznawany jest szkołom, które odkrywają, promują i wspierają uzdolnienia dzieci i młodzieży. Wyróżnienie jest uhonorowaniem wieloletniej, systematycznej współpracy uczniów i nauczycieli. Wspieramy naszych uczniów, aby mogli dzielić się zainteresowaniami, umiejętnościami i realizować swoje pasje.

Aby uzyskać tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów" należało zarejestrować szkołę na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji

i udokumentować, że nauczyciele od lat odkrywają i rozwijają zainteresowania i talenty dzieci oraz młodzieży w co najmniej 3 dziedzinach, a ich podopieczni osiągają dzięki temu znaczące sukcesy. Opisaliśmy pracę nauczycieli i nasze osiągnięcia w pięciu rodzajach aktywności:

1.Warsztaty plastyczne ,,Wędrówki przez cztery pory roku” prowadzone przez panią Bożenę Grajek przeznaczone były dla uczniów klas IV-VI wykazujących zdolności plastyczne i chęć oraz zapał do twórczej pracy. Celem zajęć było kształtowanie osobowości dzieci poznawczo aktywnych, otwartych na świat, umiejących plastycznie wypowiadać swoje zdanie. Uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu podstawowych pojęć plastycznych i poznawali bogactwo środków warsztatu plastycznego. Tematy poruszane na zajęciach były bardzo różne, związane z czterema porami roku. Rozwijali zainteresowania sztuką ludową poprzez spotkania z twórcami ludowymi. Dzieci wykonywali prace na konkursy plastyczne, uczestniczyli w Spotkaniach ze sztuką poprzez wizyty w muzeum. Organizowali kiermasze świąteczne połączone ze sprzedażą prac uczniów. Urządzano galerie plastyczne w szkole. Osiągnięcia naszych uczniów w roku szkolnym 2012/2013:
- Wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie ,,Oczekiwanie na szczęście jest motorem życia ludzi”
- II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Oszczędzam, bo marzę o…”
- I i II miejsce w Rejonowym Konkursie Plastycznym ,,Szczęśliwe dzieciństwo wolne od dymu tytoniowego”
- I i II miejsce w Rejonowym Konkursie Plastycznym ,,Palma Wielkanocna” pod patronatem Burmistrza Miasta Wielunia
- I i II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Legendą o bursztynie malowane”.
Wernisaż prac uczniów z okazji 50-LECIA SZKOŁY.
I miejsce w Miejsko – Gminnym Konkursie na najpiękniejszą choinkę noworoczną.

2. Zajęcia z uczniem zdolnym – przygotowanie do konkursu Mały Erudyta, prowadzone przez p. Edytę Boryczka.

Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz umożliwianie uzyskania wiedzy o wyższym poziomie trudności, zgodnie z rozwojem intelektualnym i uzdolnieniami, wyzwalanie twórczej aktywności, wdrażanie do logicznego myślenia, samodzielności, samokontroli i samooceny, promowanie zajęć wykorzystujących łamigłówki, zagadki, krzyżówki, rebusy jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego, ale również zdobywanie umiejętności współpracy z rówieśnikami. Zajęcia prowadzone w małej grupie dawały możliwość efektywnej pracy i indywidualizacji.
Uczniowie biorący udział w zajęciach każdego roku uczestniczyli w konkursach i osiągali bardzo wysokie lokaty, a w ostatnich potyczkach nasza uczennica zdobyła największą liczbę punktów z testu konkursowego i zajęła I miejsce.

3. Zajęcia KLUBU MATEMATYKA dla uczniów kl. IV-VI służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień matematycznych oraz rozbudzaniu pasji przedmiotami ścisłymi.

Zadania podejmowane w ramach klubu kreują aktywność, pomysłowość, niekonwencjonalne sposoby myślenia matematycznego, wdrażają do samodzielnej pracy, uczenia się przez doświadczenie i odkrywanie. Uczniowie sami wyznaczają tempo pracy oraz zakres działań, są inicjatorami i realizatorami zadań, podejmowanych indywidualnie bądź grupowo.
W ramach lekcji matematyki rozwijanie uzdolnień sprowadza się do poszerzenia wymagań
o zadania z podwyższonym stopniem trudności oraz wykraczające poza podstawę programową.

OPIS DOKONAŃ
W roku szk. 2012/2013 I –m-ce w konkursie matematycznym Miasta i Gminy Wieluń

2012
Wojewódzki Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Pryzmat”
finał drużyn III miejsce
2011 -Wojewódzki Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Pryzmat”
finał drużyn II miejsce
2011- Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Muszelka”
III miejsce w kategorii klas piątych
2011- Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Muszelka”
III miejsce w kategorii klas szóstych
2011 – Gminny Konkurs Matematyczny
II miejsce
Uczniowie corocznie biorą udział w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA.
SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW – przyroda
W SP Sieniec od wielu lat działa koło ekologiczne.
W ramach zajęć koła uczniowie rozwijają i pogłębiają swoje zainteresowania poprzez ciekawe zajęcia. Najlepsi przygotowują się do konkursów przyrodniczych, takich jak: EKOLADA (gminny konkurs przyrodniczy) i PRYZMAT

(wojewódzki konkurs matematyczno- przyrodniczy) oraz innych konkursów ogłaszanych na bieżąco.
Często zajmują wysokie lokaty:
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym PRYZMAT w Sieradzu 2008r. i 2011r., III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym PRYZMAT w Sieradzu –2012 r.
III miejsce w Gminnym Konkursie Ekologicznym EKOLADA 2013 „Dużo wiem i zdrowo jem”
I i II miejsce w konkursie na pracę „Jak pomóc zwierzętom przetrwać zimę”(2012r.), I miejsce w zbiórce żołędzi dla zwierząt w konkursie pn. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”- 760 kg ( 2013r.)- organizowanych przez Koło Łowieckie DZIK w Wieluniu.
W ostatnich latach uczniowie aktywnie włączali się w zbiórkę baterii w ramach Gminnego Konkursu „Zbieraj baterie – chroń środowisko”. Dwukrotnie nasza szkoła w tej rywalizacji zdobyła tytuł Eko-szkoły i otrzymała cenne nagrody, które wzbogaciły bazę dydaktyczną .

W szkole realizowana jest ścieżka przyrodnicza OLEWIŃSKIE SKARBY, która została uznana za innowację pedagogiczną programowo-metodyczną w 2008r. Wdrożenie innowacji nastąpiło wiosną 2009r. Realizacja ścieżki pozwala uczniom w atrakcyjny sposób poznawać dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu- „naszej małej ojczyzny” – wsi Olewin, w którym żyją. Szkoła zachęca uczniów do poznawania kraju ojczystego, jego historii i kultury i przyrody poprzez regularną organizację wycieczek szkolnych jedno-dwu- i trzydniowych: do parku jurajskiego w Bałtowie i Krasiejowie, do Zakopanego, w Góry Świętokrzyskie, w Kotlinę Jeleniogórską, w Kotlinę Kłodzką , do Załęcza (na zieloną szkołę), do Ojcowa, Warszawy, Krakowa i Wieliczki, Kazimierza Dolnego n. Wisłą, do ZOO w Opolu, Wrocławiu i Łodzi. W trakcie trwania wycieczki a także po jej zakończeniu pojawiają się często nowi miłośnicy przyrody, zachęceni do jej odkrywania i ochrony.

Rozwijając talenty nie sposób zapomnieć o zdrowiu i szeroko pojętej aktywności fizycznej. W szkole działa Koło Taneczno-Sportowe, którym opiekuje się p. Ewa Sławniewicz. Zespół cheerlederek promuje szkołę w środowisku, bierze udział w przeglądach konkursowych, szkolnych uroczystościach i festynach. Uczniowie zajęli I i II miejsce w Grze miejskiej: W poszukiwaniu bursztynowego skarbu o Puchar Burmistrza Miasta Wielunia.
Wszystkie powyższe formy działalności uczniów i nauczycieli SP w Sieńcu zostały wysoko ocenione i tym samym znaleźliśmy się na ogólnopolskiej MAPIE Szkół Odkrywców Talentów wraz z innymi placówkami oświatowymi.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto