Siatkarze WKS Wieluń wygrali po raz czwarty z rzędu!

Zbigniew Rybczyński
W drugiej lidze siatkówki WKS Wieluń wygrał czwarty mecz z rzędu! W sobotę podopieczni Marcina Krysia pokonali na wyjeździe Kasztelan Rozprza 3:2. Odwrócili losy meczu po przegranych dwóch pierwszych setach, powtarzając tym samym wyczyn ze starcia Hetmanem Włoszczowa przed tygodniem. W galerii można obejrzeć zdjęcia z meczu WKS-Hetman.

Kasztelan Rozprza był ostatnim rywalem siatkarzy z Wielunia w pierwszej rundzie grupy C drugiej ligi siatkówki. Dzięki zwycięstwu za dwa punkty WKS wskoczył na czwartą pozycję w tabeli. W dziewięciu dotychczasowych meczach wielunianie odnieśli sześć zwycięstw, w tym cztery bez straty punktu. Na zakończenie rundy mają 17 punktów i są niepokonani na własnym parkiecie. Tabelę otwiera SMS PZPS Spała z 24 oczkami. Drugie miejsce zajmuje MOSiR Sieradz (21 pkt.), a trzecie Bzura Ozorków (18 pkt.), którą WKS pokonał na otwarcie ligi 3:1.

WKS odniósł w Rozprzy czwarte zwycięstwo z rzędu, mimo że przegrał dwa pierwsze sety (oba do 22). W trzeciej partii nasza drużyna wygrała do 23, w kolejnej do 17. Tie-break był bardzo zacięty i kończył się grą na przewagi. Wieluń obronił dwie piłki meczowe i wygrał 17:15, zdobywając decydujący punkt asem serwisowym.

Podopieczni Marcina Krysia powtórzyli więc wyczyn sprzed tygodnia, choć nie do końca, bo to, co wydarzyło się w pojedynku z Hetmanem Włoszczowa zdarza się w siatkówce nieczęsto. WKS przegrywał w hali WOSiR 0:2, a w trzecim secie już 12:19 i wszystko wskazywało, że Hetman wywiezie z Wielunia łatwe trzy punkty. Gospodarze jednak nie pozwolili na to. Walcząc z wielką determinacją o każdy punkt, złapali właściwy rytm gry. Wygrali trzecią partię do 21, czwartą do 28, a tie-breaka do 12 i zwycięstwo w meczu, który wielu kibiców spisało już na straty, stało się faktem. W galerii można obejrzeć zdjęcia z meczu z Hetmanem.

Zaledwie dzień po morderczym pięciosetowym thrillerze z Włoszczową wielunianie pojechali do Łęczycy rozegrać zaległy mecz z Lotnikiem. Po świetnym meczu wygrali 3:1 (-20, 23, 14, 14), odnosząc swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

5 grudnia rozpocznie się runda rewanżowa. WKS Wieluń podejmie w hali WOSiR Czarnych Rząśnia. W pierwszym pojedynku tych drużyn Czarni zwyciężyli 3:2.