Siatkarze WKS Wieluń lepsi od lidera ze Spały! ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
Twierdza Wieluń pozostała niezdobyta. W drugiej lidze siatkówki WKS pokonał lidera tabeli SMS PZPS I Spała 3:2.

Przed sobotnim pojedynkiem w hali WOSiR jedno było pewne – wraz z ostatnią akcją przerwana zostanie passa jednej z drużyn. Lider ze Spały przyjechał do Wielunia jako niepokonany zespół w tym sezonie, WKS Wieluń z kolei nie przegrał żadnego meczu na własnym parkiecie. Po latach ponownie zawitał do wieluńskiej hali Michał Bąkiewicz, który przyjeżdżał tutaj na mecze Plusligi jako zawodnik PGE Skry Bełchatów, a teraz trenuje utalentowaną młodzież w spalskiej szkole Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Kibice oglądający transmisję online liczyli na wysoki poziom zawodów i nie zawiedli się. Pierwsze dwa sety wygrali gospodarze. Pierwszy był bardzo zacięty, co nie do końca odzwierciedla wynik, a drugi to już demonstracja wielkiej siły WKS. W tej części meczu lider ze Spały miał niewiele do powiedzenia. Miejscowym wychodziło wszystko.

Zanosiło się, że nakręceni znakomitą grą podopieczni Marcina Krysia załatwią sprawę w trzech setach. Kolejna partia zaczęła się po ich myśli, jednak z czasem opadli z sił i stracili siłę ognia, co rywal skrzętnie wykorzystał. Goście przejęli inicjatywę i przez kolejnych kilkadziesiąt minut niepodzielnie rządzili na parkiecie. W pełni zasłużenie doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii musieli jednak uznać wyższość gospodarzy. Po słabszym okresie gry zawodnicy WKS w porę odzyskali wigor i dominację na siatce i to oni mogli cieszyć się z wygranej.

Pierwsza porażka Spały stała się faktem, a twierdza Wieluń pozostała niezdobyta. Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu odebrał rezerwowy przyjmujący Łukasz Szymanek. Wielunianie zajmują czwartą pozycję, tracąc jeden punkt do trzeciego Sieradza. W następną sobotę zagrają na wyjeździe z przedostatnim w tabeli LUKS Dobroń.

WKS Wieluń - SMS PZPS I Spała 3:2 (25:20, 25:17, 15:25, 20:25, 15:9)