OPRAC.: ryb
Kadra MLKS Wieluń zaliczyła dobry występ w silnie obsadzonym Pucharze Polski w Zamościu. W maju wieluńska drużyna brała też udział w zawodach "Szlakami Jury"

Puchar Polski w Zamościu - 7-8 maja

Najlepiej z naszych kolarzy wypadała Sandra Bralińska, która w wyścigu za startu wspólnego Kobiet Open wywalczyła wysokie 10 miejsce, jednocześnie wywalczyła trzecie miejsce wśród Orliczek.

W wyścigu Juniorów na 100-kilometrowej trasie Szymon Ptak wywalczył 48 lokatę.

W najliczniej obsadzonym wyścigu Juniorów Młodszych (150 zawodników na starcie) bardzo dobrze poradził sobie Piotr Kuś, który na mecie zameldował się na 25 pozycji, tym samym wywalczył sobie awans i prawo startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

W wyścigu Juniorek młodszych, w którym startowały aż cztery nasze zawodniczki ( A.Lipieta, J.Pietrzak, K.Piśniak, N.Pietrzak) na dość ostrym zjeździe doszło do dużej kraksy, niestety z udziałem naszych zawodniczek.

Pomimo stłuczeń i dużych obtarć Julia Pietrzak zameldowała się na mecie na punktowanym 15 miejscu a tuż za nią finiszowała Anna Lipieta.

W wyścigu młodziczek na wysokiej 13 pozycji została sklasyfikowana Paulina Lipieta, a w kategorii młodzik 15 miejsce wywalczył Dawid Kolebacz .

Natomiast w jeździe indywidualnej na czas juniorek młodszych najlepiej z naszych zawodniczek poradziła sobie Klaudia Piśniak, w kategorii młodziczek Joanna Głowienkowska uzyskała bardzo dobre 15 miejsce.

Ciekawostka! W jeździe indywidualnej na czas nasi młodzicy Dawid Kolebacz i Dawid Żółtaszek na 5-kilometrowej trasie „wykręcili” identyczny czas przejazdu. Dopiero setne sekundy rozstrzygnęły pojedynek na korzyść tego pierwszego.

VIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Szlakami Jury" - 14-16 maja

Etapowa impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na listach startowych w sumie zgłoszonych było aż 450 zawodników.

W prologu rozgrywanym na 3km czasówce pod górę Sandra Bralińska wykręciła 3 rezultat wśród kobiet a w juniorkach młodszych Julia Pietrzak uzyskała 4 rezultat.

W sobotniej jeździe indywidualnej na czas tym razem najlepszy rezultat w śród kobiet zanotowała Sandra Bralińska ,w kategorii junior młodszy Piotrek Kuś uzyskał 47 czas .

W popołudniowym etapie wyścigu ze startu wspólnego dobrze pojechał Ania Lipieta przekraczając linię mety jako 3 juniorka młodsza.

Mamy nadzieję, że przejechane kilometry wyścigowe po wymagających szlakach Jury zaprocentują w następnych ogólnopolskich wyścigach.

TEKST I ZDJĘCIA: MLKS WIELUŃ

Sezon kolarski w pełni. MLKS Wieluń ma za sobą udział m.in. ...