Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Punkt szczepień masowych w Wieluniu już gotowy. Kiedy ruszą szczepienia? Jak będą przebiegać? ZDJĘCIA

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Punkt szczepień masowych w Wieluniu już gotowy. Kiedy ruszą szczepienia? Jak będą przebiegać?
Punkt szczepień masowych w Wieluniu już gotowy. Kiedy ruszą szczepienia? Jak będą przebiegać? Marcin Stadnicki
Punkt szczepień masowych w Wieluniu już gotowy. Kiedy ruszą szczepienia? Jak będą przebiegać? Punkty szczepień masowych w Wieluniu są już gotowe. Pierwsze szczepienia powinny w nich ruszyć w maju. Planuje się szczepienia około 3 tys. osób tygodniowo. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia punktu zlokalizowanego w budynku warsztatów budowlanych przy Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu oraz z dzisiejszej konferencji w tym punkcie.

Punkt szczepień masowych w Wieluniu już gotowy. Kiedy ruszą szczepienia? Jak będą przebiegać?

Punkty szczepień masowych w Wieluniu są już gotowe do szczepienia mieszkańców powiatu wieluńskiego. W Wieluniu znajdują się dwa takie punkty. Pierwszy z nich zlokalizowano przy ul. Wojska Polskiego 32 w budynku warsztatów budowlanych Zespołu Szkół nr 1.

Punkty szczepień masowych w Wieluniu. Sprawdź jak dojechać:

Drugi z punktów znajduje się w budynku firmy Mirmatex przy ulicy Sieradzkiej 62.

Pierwszy z punktów zaprezentowano w czwartek 22 kwietnia podczas konferencji prasowej. Jak mówiła podczas konferencji p.o. dyrektora wieluńskiego szpitala Anna Freus, szczepienia w obu punktach powinny ruszyć 4 maja. Punkty będą w stanie zaszczepić około 3 tys. osób tygodniowo.

Szczepienia będą wykonywać zespoły wystawione przez SP ZOZ w Wieluniu, choć nie koniecznie będą to pracownicy szpitala oraz zespoły firmy Bomed.

Jak będą wyglądać szczepienia masowe w Wieluniu? Jak przygotować się do szczepień?

Kwalifikacji do szczepień mogą dokonywać poszczególne grupy zawodowe takie jak: lekarze, felczerzy, pielęgniarki, farmaceuci, diagności laboratoryjni, czy ratownicy medyczni - wyjaśniała Anna Freus, p.o. dyrektora wieluńskiego szpitala.

Z punktów szczepień masowych będą mogli korzystać wszyscy chętni. Jak wyjaśniał Sławomir Bąk - lekarzy i właściciel firmy Bomed, w przypadku osób chorych zaleca się jednak, by szczepiły się w swoich zakładach opieki zdrowotnej, gdzie lekarze dobrze znają stan zdrowia swoich pacjentów:

Jak mówił Sławomir Bąk, do szczepienia warto przygotować się wcześniej poprzez wypełnienie ankiety i oświadczenia RODO, które można pobrać z Internetu lub z punktu szczepień. Bąk przypominał też, by do punktu szczepień przyjść ubranym w odpowiedni sposób tak, by proces szczepienia przebiegał szybko.

Chodzi o to, żeby nie był to pełny garnitur z krawatem i koszulą. Najlepiej niech to będzie koszulka z krótkim rękawem, na to marynarka, żakiet czy kurtka, która będzie można przewiesić przez ramię i spokojnie, bez żadnej szatni i czasu poświęconego na rozbieranie i ubieranie się przemieszczać się po punkcie szczepień - mówił Sławomir Bąk.

Jak z kolei przypominał wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba, nadal trwają i trwać będą także szczepienia w poradniach.

W powiecie wieluńskim zaszczepiono dotąd około 16 tys. osób, o czym informowali p.o. dyrektora szpitala oraz starosta wieluński Marek Kieler:

W naszej galerii zdjęć możecie zobaczyć jak wygląda punkt szczepień zlokalizowany przy ul. Wojska Polskiego. Znajdziecie tam też zdjęcia z dzisiejszej konferencji.

Punkt szczepień masowych w Wieluniu już gotowy. Kiedy ruszą szczepienia? Jak będą przebiegać?

Punkt szczepień masowych w Wieluniu już gotowy. Kiedy ruszą ...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto