Tak w 2009 roku Wieluń witał się z siatkarską elitą. Na otwarcie PlusLigi mecz z mistrzem Polski

Zbigniew Rybczyński
W kwietniu 2009 r. Pamapol Siatkarz Wieluń awansował do siatkarskiej elity, a pół roku później rozegrał pierwszy mecz w Pluslidze z mistrzem Polski z Bełchatowa. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Wieluński klub w siatkarskiej elicie

Siatkarz wygrał rundę zasadniczą I ligi, a w pierwszej fazie play-off wyeliminował Avię Świdnik w trzech meczach, nie tracąc nawet jednego seta. W finale pierwsze mecze zostały rozegrane w Bielsku-Białej - pierwszy wygrał BBTS, drugi Siatkarz. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw. W weekend 4-5 kwietnia 2009 r. wypełniona po brzegi wieluńska hala WOSiR była świadkiem decydujących pojedynków. W sobotę gospodarze wygrali 3:1, nazajutrz rozbili rywali 3:0 i można było świętować historyczny awans. Radości nie było końca.

AWANS DO PLUSLIGI - ZOBACZ ZDJĘCIA

Starcie z mistrzem Polski na otwarcie PlusLigi

Pół roku później, 9 października 2009 r., Pamapol Siatkarz Wieluń rozegrał swój pierwszy mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pierwszym rywalem zespołu prowadzonego w dalszym ciągu przez trenerów Damiana Dacewicza i Roberta Majtykę była PGE Skra Bełchatów. Wprawdzie w składzie obrońców tytułu mistrza Polski zabrakło kontuzjowanego Mariusza Wlazłego, ale wieluńscy kibice mogli podziwiać w akcji takich wybitnych zawodników jak Stephane Antiga, Miguel Angel Falasca czy Bartosz Kurek.

Siatkarz przegrał 1:3, ale nie wynik był najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim atmosfera siatkarskiego święta i poczucie uczestniczenia w dziejowym wydarzeniu. Pierwsze punkty wieluński klub wywalczył już tydzień później, pokonując w hali przy ul. Częstochowskiej AZS UWM Olsztyn bez straty seta. Statuetkę dla najlepszego siatkarza meczu odebrał atakujący Marcin Lubiejewski. Premierowy sezon w siatkarskiej elicie Pamapol skończył na ósmym miejscu, czym zapewnił sobie utrzymanie w PlusLidze.