Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przerwa w dostawie wody na terenie całej gminy Czarnożyły

Natalia Ptak
Natalia Ptak
22 września na terenie gminy Czarnożyły nastąpi przerwa w dostawie wody. Obejmuje ona całą gminę, na szczęście potrwa tylko prze dwie godziny.

Przerwa w dostawie wody planowana jest na czwartek, 22 września, w godzinach od 16 do 18. Obejmie ona wszystkie posesje położone na terenie gminy Czarnożyły. Sytuacja spowodowana jest trwającą rozbudową stacji uzdatniania wody w Czarnożyłach.

W związku z powyższym prosimy o zgromadzenie zapasów wody na czas trwającej przerwy- apeluje Damian Stępień z Urzędu Gminy w Czarnożyłach, przepraszając jednocześnie mieszkańców za utrudnienia.

Przerwa w dostawie wody na terenie całej gminy Czarnożyły

Rozbudowa stacji uzdatniania wody wykonywana jest w ramach zadania „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Czarnożyły”. Wykonawca - firma "INSTALKAN” z siedzibą w Pajęcznie dokonał przebudowy istniejących rurociągów, które kolidowały z realizacją kolejnych etapów inwestycji. Do 30 listopada wykonawca w ramach inwestycji przewiduje wybudowanie naziemnego zbiornika retencyjnego wody pitnej o pojemności 400 m3,wykonanie podłączenia rurociągów do istniejącej instalacji oraz usunięcia kolizji, wykonanie automatyki i sterowania,a także dostawę i montaż rezerwowego źródła zasilania stacji uzdatniania wody.

Wartość robót budowlanych po przetargu wyniosła 675 000,00 zł brutto. Gmina Czarnożyły na realizację pozyskała środki z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowanych zadania- informuje czarnożylski urząd.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto