Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat wieluński wzbogacił się o kolejną karetkę

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Nowa karetka została zakupiona przy pomocy środków z Agencji Rozwoju Przemysłu. Koszt karetki z wyposażeniem to ponad 700 tysięcy złotych. Ambulans będzie stacjonował w Osjakowie i obsługiwał pacjentów z gminy Osjaków, Ostrówek, Siemkowice oraz Działoszyn.

Nowa karetka trafiła do Osjakowa

5 grudnia w Osjakowie samorządowcy przekazali do użytkowania nową karetkę, która docelowo będzie stacjonować w Osjakowie. Nowa karetka została zakupiona przy pomocy środków z Agencji Rozwoju Przemysłu. Koszt karetki z wyposażeniem to ponad 700 tysięcy złotych.

Zakup ambulansu jest celowy chociażby dlatego, że teren do obsługi pacjentów jest obszerny i nie obejmuje tylko samej gminy Osjaków, ale także gminę Ostrówek, Siemkowice oraz Działoszyn. Teraz mieszkańcy oddaleni o wiele kilometrów od szpitala powiatowego mogą czuć się bezpiecznie ponieważ czas dojazdu do pacjenta będzie krótszy, a tym samym szybciej zostanie udzielona pomoc- zapewnia wieluńskie starostwo.

W spotkaniu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik, Starosta Wieluński Marek Kieler, Radni Rady Powiatu w Wieluniu: Waldemar Borczyk i Sebastian Jasiński, Wójt Gminy Osjaków Jarosław Trojan, Radni Gminy Osjaków: Przewodnicząca Rady Gminy Sylwia Walczak, Jarosław Drutowski - Radny Gminy Osjaków i Sołtys Kuźnicy Ługowskiej, Jan Zatwarnicki Radny Gminy Osjaków, Dyrektor SP ZOZ w Wieluniu Anna Freus oraz pracownicy szpitala - obsługa ambulansu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto