Porażka WKS-u Wieluń na początek przygodą z III ligą [ZDJĘCIA]

Zbyszek Rybczyński
Nie udał się Wieluńskiemu Klubowi Sportowemu pierwszy od ponad dekady mecz w III lidze. Na stadionie przy Wojska Polskiego czarno-czerwoni przegrali 1:2 z Mazurem Karczew.

Antybohaterem spotkania był bramkarz Bartosz Gagatek, który zawinił przy obu straconych golach. Gdyby nie jego niepewne interwencje, WKS mógł spokojnie wygrać mecz z Mazurem, bo długimi okresami był drużyną lepszą, szczególnie w pierwszej połowie.

Wielunianie objęli prowadzenie już w 8. minucie. Gola zdobył Paweł Ciężki. Chaotycznie grający goście wyrównali dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Po przerwie gra się wyrównała, ale żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować sobie dogodnych sytuacji. Gra toczyła się głównie w środku polu, a kibice ziewali. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Jednak w 81. minucie karczewianie w niegroźnej sytuacji strzelili drugiego gola.

Z pozyskanych przed sezonem zawodników w inauguracyjnym meczu zagrał jedynie obrońca Jakub Grodzki. Gwinejczycy Maddy Cisse i Mohamed Donzo obserwowali mecz razem z kibicami. Trener Dariusz Żuraw nie chciał komentować ich absencji.