Porażka bez wstydu. MKS postawił się Gdańskowi [ZDJĘCIA]

ryb
MKS Wieluń dzielnie walczył z Wybrzeżem Gdańsk, ale musiał uznać wyższość drużyny z Superligi

Piłka ręczna na najwyższym poziomie zagościła w środę w wieluńskiej hali WOSiR. W 1/16 Pucharu Polski miejscowy MKS zmierzył się grającym w Superlidze Wybrzeżem Gdańsk. W pierwszej połowie wielunianie radzili sobie znakomicie w starciu z rywalem z najwyższej klasy rozgrywkowej. MKS prowadził nawet czterema trafieniami. Gdy drużyny schodziły na przerwę do szatni, na tablicy widniał wynik 14:13 dla gospodarzy.

Po zmianie stron wielunianie zostali sprowadzeni na ziemię. Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk włączyli turbodoładowanie i szybko wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Podopieczni Tomasza Derbisa ambitnie próbowali odwrócić losu spotkania, jednak na gdańszczanach nie robiło to większego wrażenia. Mecz zakończył się wynikiem 26:35.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika wieluńskiego zespołu odebrał Michał Bernaś. W barwach Wybrzeża zabrakło wychowanka MKS-u Mateusza Wróbla (kontuzja).