Ponad 200 osób pobiegło w Pajęczańskim Biegu Niepodległości[FOTO]

W poniedziałek 11 listopada odbył się Pajęczański Bieg Niepodległości. W organizowanej już po raz szósty imprezie udział wzięli zawodnicy z różnych stron kraju. Najlepszy okazał się biegacz z Bełchatowa, który także przed rokiem stanął na najwyższym stopniu podium.

Ponad 200 biegaczy pokonało w poniedziałek 11 listopada dystans 5 km podczas VI Pajęczańskiego Biegu Niepodległości. W biegu, poza miejscowymi udział wzięli między innymi zawodnicy z Bełchatowa, Radomska, Częstochowy, Katowic, czy Poznania. Najlepszy, podobnie jak przed rokiem, okazał się Tomasz Owczarek z Bełchatowa, który dystans pokonał w czasie 16:50. Wśród pań najlepsza okazała się Barbara Noga z Wilkowiecka z czasem 19:24.

Bieg niepodległości w Pajęcznie to także okazja do rywalizacji w Nordic Walking. W tej dyscyplinie najlepszy okazał się Kacper Mizgała z czasem 32:30. Wśród pań pierwsze miejsce wywalczyła Nadia Mizgała z czasem 39.59.

W trakcie sportowej imprezy odbyły się także biegi dzieci, które ukończyło 80 uczniów szkół podstawowych.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe