Ponad 100 osób wzięło udział w biegu "Chcemy wygrać z sepsą" w ramach 31. finału WOŚP w Wieluniu ZDJĘCIA

Marcin Stadnicki
W Lasku Miejskim odbył się bieg pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą", w którym udział wzięło ponad sto osób. Podium zdominowali biegacze z klubu Wieluń Biega, ale nie wygrana była tu najważniejsza, a cel. Bieg zorganizowano dla wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę 29 stycznia w Lasku Miejskim w Wieluniu o godz. 11 wystartował organizowany przez Wieluń Biega big pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą". W wydarzeniu udział wzięli biegacze nie tylko z powiatu wieluńskiego, ale i z innych miejscowości. Łącznie ponad stu biegaczy pokonało trasę licząca 5 km.

Bieg zorganizowano w ramach wsparcia 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Uczestnicy zamiast opłat wpisowych wrzucali datki do puszki w biurze zawodów, a cała zebrana kwota zasili główny cel tegorocznej zbiórki.

W kategorii kobiet najlepsza była Elżbieta Bryła z Wieluń Biega. Drugie miejsce zajęła Ewa Kotala, także zawodniczka wieluńskiego klubu, a trzecie Weronika Dolata z Runners Team Kępno.

Wśród panów najlepsi byli biegacze z Wieluń Bega, którzy zajęli całe podium. Zwyciężył Łukasz Stanek, drugi był Szymon Modrzejewski, a trzeci Damian Szczesny.

Biegacze otrzymali medale, a wśród uczestników wydarzenia rozlosowano nagrody. Zobaczcie naszą fotorelację z dzisiejszego biegu "Chcemy wygrać z sepsą".

Ponad 100 osób wzięło udział w biegu "Chcemy wygrać z sepsą"...