Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb lekarza, posła i senatora Edmunda Jagiełły w Osjakowie odbył się w piątek, 20.11.2020 ZDJĘCIA

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Pogrzeb Edmunda Jagiełły odbył się w Osjakowie w piątek 20.11.2020. W ostatniej drodze znanemu lekarzowi, który był też posłem i senatorem towarzyszyła jego rodzina i bliscy, znajomi, przyjaciele, pacjenci oraz samorządowcy.

Pogrzeb Edmunda Jagiełły odbył się w piątek, 20.11.2020

Edmund Jagiełło zmarł 11 listopada w wieku 74 lat. Był znanym lekarzem z Osjakowa, posłem na Sejm X kadencji i senatorem II kadencji. Dzisiaj o godzinie 12 w kościele w Osjakowie odprawiono mszę pogrzebową. W ostatnim pożegnaniu zmarłemu towarzyszyła nie tylko rodzina, bliscy, przyjaciele i pacjenci, dla których zawsze znajdował czas, ale także samorządowcy. W imieniu marszałek Sejmu Elżbiety Witek list z podziękowaniami za służbę pacjentom i Ojczyźnie odczytał radny powiatu wieluńskiego Waldemar Borczyk. Zasługi Edmunda Jagiełły dla pacjentów i ojczyzny podkreślano też podczas mszy. Ksiądz Łukasz podkreślił, że dla Edmunda Jagiełły niezwykle ważna była dewiza Wojska Polskiego stanowiąca idealistyczne ujęcie wierności państwu według wartości: Bóg, Honor i Ojczyzna.

-Tatusiu odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie. Byłeś bohaterem nie tylko dla swojej rodziny, która była dla Ciebie najważniejsza, ale też byłeś bohaterem jako lekarz. Lekarz z prawdziwego powołania. Nigdy nie zostawiłeś żadnego pacjenta bez opieki, walczyłeś do końca, nawet gdy nie miałeś już sił, walczyłeś gdy inni odpuścili. Ratowałeś ludzi z narażeniem własnego życia i jako wojskowy lekarz do końca nie opuściłeś pola walki i zapłaciłeś za to najwyższą cenę. Jesteśmy z Ciebie dumni! Na zawsze będziesz w naszych sercach, będziesz naszym bohaterem! - napisał syn Aleksander Jagiełło

Edmund Jagiełło ukończył w 1971 studia na Wojskowej Akademii Medycznej. Specjalizował się w zakresie chirurgii. Pracował w szpitalu wojskowym w Elblągu, z wojska odszedł w 1983 w stopniu majora. Został kierownikiem gminnego ośrodka zdrowia w Osjakowie. Był członkiem rady naczelnej Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

W latach 1985–1989 zasiadał w gminnej i w wojewódzkiej radzie narodowej. W 1989 uzyskał mandat posła na Sejm kontraktowy. Został wybrany w okręgu sieradzkim z puli Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, do której należał od 1971 do rozwiązania. Na koniec kadencji należał do Poselskiego Klubu Pracy, zasiadał w Komisji Zdrowia.
W 1991 został wybrany do Senatu z województwa sieradzkiego z ramienia komitetu „Regionowi i Polsce” (związanego z Polską Unią Socjaldemokratyczną). Zasiadał w Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej i Spraw Senatorskich.

Pogrzeb lekarza, posła i senatora Edmunda Jagiełły w Osjakow...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto