Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Cechu wybrano zarząd

Daniel Sibiak
Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Cechu dokonano wyboru zarządu na kolejną 4-letnią kadencję. Na Starszego Cechu praktycznie jednogłośnie wybrano dotychczasowego prezesa Wacława Witkowskiego. Za jego kandydaturą opowiedziało się 60 członków, przeciw był tylko jeden. Żartowano, że to sam Wacław Witkowski.

Jak wiele zrobił dla Cechu podkreślali zarówno przedstawiciele wieluńskich rzemieślników, władze miasta i powiatu oraz władze Łódzkiej Izby Rzemieślników, której prezes zapowiedział, że podczas najbliższego Kongresu Wacław Witkowski odbierze za swoją działalność najwyższe wyróżnienie –Szablę Kilińskiego.

- Dziękuję za dobrą współpracę i godne reprezentowanie Cechu nie tylko na arenie łódzkiej, ale i międzynarodowej – mówił Paweł Saar, prezes zarządu Łódzkiej Izby Rzemieślników.

Podczas walnego zgromadzenia wybrano także 7-osobowy zarząd. Spośród 14 zgłoszonych kandydatur w jego skład weszli: Jacek Podgórniak, Małgorzata Strzała, Jan Sandak, Krzysztof Dolata, Jacek Kasprzak, Aleksandra Klemczak i Ryszard Fraszek. Na liście rezerwowej znaleźli się: Kazimierz Kubacki i Bogdan Wełna.

Spotkanie było także okazją do omówienia bieżącej działalności i wręczenia Honorowych, Złotych i Srebrnych Odznak dla członków Cechu i Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu.

- To bardzo ważne dla nas odznaczenie, które świadczy o tym, że współpraca między Zasadniczą Szkołą Zawodowych, które kształci młodocianych pracowników a pracodawcami rzemieślnikami układa się naprawdę wzorcowo – mówi Justyna Stachera, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu – Pracodawcy bardzo chętnie kształcą uczniów. Są dla nich niejednokrotnie matką i ojcem, a nawet powiernikiem. Przede wszystkim stanowią jednak wzór do naśladowania.

Uczniowie zdobywają fach w takich zawodach jak: sprzedawca, kucharz, cukiernika, piekarza, elektryk, ślusarz, stolarz, cieśla, elektro-mechanik i ostatnio bardzo poszukiwany na rynku pracy - krawiec.

Sami członkowie Cechu cieszą się, że mogą pomagać młodym ludziom w zdobywaniu zawodowych umiejętności.

- Nie narzekam na brak uczniów. Chętnie korzystają z moich rad, a kiedy po kilku latach w zawodzie otwierają swoje salony cieszę się z ich sukcesów – mówi Małgorzata Grabowska, właścicielka jednego z zakładów fryzjerskich.

Tradycyjnie już członkowie Cechu przeszli korowodem do kościoła św. Józefa, gdzie odbyła się msza w ich intencji.

Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego otrzymali: Marian Gawłowski, Ryszard Fraszek, Franciszek Widera.

Złoty Medal im. Jana Kilińskiego otrzymali: Zofia Freitag, Aleksandra Klemczak i Krzysztof Dolata.

Srebrny Medal im. Jana Kilińskiego otrzymali: Małgorzata Grabowska, Wiesława Gryga, Kazimierz Bigos i Stanisław Waloch.

Honorowe Odznaki Rzemiosła trafiły do: Justyny Stachery, dyrektora ZS nr 3 w Wieluniu, Grzegorza Bednarka, Marzeny Chinalskiej, Beaty Dudek, Boguchwały Lipińskiej, Justyny Musiał, Ireneusza Koniecznego, Haliny Nowak, Mirosława Patyk, Adama Widery i Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu.

Odznaki Izby Rzemieślniczej otrzymali: Wiesława Bożek, Katarzyna Łężak, Renata Wojciechowska, Marek Ignasiak, Edward Madziara i Paweł Niesłony.

Więcej w piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto