Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pilne! Jest trzymiesięczny areszt dla nożownika z Tomisławic!

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Sędzia Jacek Klęk
Sędzia Jacek Klęk Fot. Dariusz Piekarczyk
Sąd Rejonowy w Sieradzu przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował dziś o trzymiesięcznym areszcie dla 19-latka, który zamordował w Domu Dziecka w Tomisławicach 16-letnią Oliwię.

Morderstwo w domu dziecka. Nożownik aresztowany na trzy miesiące

Sąd Rejonowy w Sieradzu rozpoznał wniosek prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego na posiedzeniu w dniu 12 maja.

- Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, po wysłuchaniu podejrzanego i jego obrońcy, stwierdził że przedstawiony z wnioskiem materiał dowodowy stanowi o istnieniu dużego prawdopodobieństwa dokonania przez podejrzanego zarzucanych mu czynów - mówi Jacek Klęk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Sieradzu. - Sąd stwierdził, że podejrzanemu grozi surowa kara. To jest więc przesłanka do zastosowania tymczasowego aresztowania i w konsekwencji sąd taki środek orzekł na trzy miesiące.

Postanowienie jest nieprawomocne, ale wykonalne. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i składał zeznania podczas posiedzenia sądu.

- Jego zeznania objęte są tajemnicą śledztwa. Nie mogę też ujawnić żadnych okoliczności związanych z tokiem postępowania. Dotyczy to także planowanych czynności procesowych – nadmienia Jacek Klęk.

Dodajmy, że 19-latek ma obrońcę z urzędu, jest nim Magdalena Majewska. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie na terenie Zakładu Karnego w Sieradzu.

Dramat w Domu Dziecka w Tomisławicach w powiecie sieradzkim rozegrał się we wtorek 9 maja. Po godz. 23 do placówki wtargnął napastnik z nożem. Od zadanych przez niego ciosów zmarła 16-letnia Oliwia, 9 osób zostało rannych. 11 maja prokuratura ogłosiła podejrzanemu zarzuty popełnienia morderstwa i próby pięciokrotnego usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pilne! Jest trzymiesięczny areszt dla nożownika z Tomisławic! - Sieradz Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto