Pedofilia w środowisku LGBT i oświecanie "tępych dzid" na facebooku parafii w Wieluniu. Proboszcz przeprasza za wpis

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Pedofilia w środowisku LGBT, "POstbolszewicka" prasa i oświecanie "tępych dzid". Skandaliczny post na facebooku wieluńskiej kolegiaty
Pedofilia w środowisku LGBT, "POstbolszewicka" prasa i oświecanie "tępych dzid". Skandaliczny post na facebooku wieluńskiej kolegiaty Z. Rybczyński/Zrzut ekranu: https://www.facebook.com/kolegiata.wielun
Kontrowersyjny post pojawił się na profilu facebookowym wieluńskiej Kolegiaty. Miał on przedstawiać "statystyki" dotyczące pedofilii w grupach zawodowych i społecznych, z których wynika, że zjawisko występuje najczęściej w środowiskach LGBT, a najrzadziej wśród duchownych. Post wzbudził oburzenie parafian, a po trzech godzinach zniknął z facebooka Kolegiaty. Jeszcze tego samego dnia proboszcz parafii ks. Jacek Zieliński wydał oświadczenie, w którym "przeprasza wszystkich, którzy poczuli się dotknięci".

Pedofilia w środowisku LGBT, "POstbolszewicka" prasa i oświecanie "tępych dzid". Kontrowersyjny post na facebooku wieluńskiej kolegiaty

W poniedziałek na facebookowym profilu wieluńskiej Kolegiaty pojawił się post, który oburzył parafian. Przedstawiał on rzekome statystyki międzynarodowe dotyczące występowania pedofilii w odniesieniu do grup zawodowych i społecznych.

Zgodnie z treścią posta największy odsetek pedofilii występuje w środowisku LGBT (aż 46 proc.), a dalej kolejno wśród: aktorów, nauczycieli, trenerów personalnych, innych grup i dopiero na końcu wśród duchownych. W poście zaznaczono też, że odsetek artykułów w "POstbolszewickiej prasie" na temat pedofilii wśród duchownych to 100 procent, podczas gdy w przypadku innych grup to 0 procent.

Post opatrzony został też stwierdzeniem:

"Najważniejsza jest rzetelność :-) i "oświecanie" lemingradu, tępych dzid itp. elementu"

Parafianie wyrazili w komentarzach dezaprobatę i oburzenie, że tego typu posty pojawiają się na facebooku parafii. Podobne reakcje można zobaczyć na profilu autora udostępnionych przez Kolegiatę "statystyk", których źródła autor nie wskazuje.

Na wpis zareagował też mieszkaniec Wielunia Mikołaj Mielczarek, który zgłosił go do usunięcia.

Przez taką postawę jak Kolegiata - Wieluń, przez takich księży właśnie ludzie odchodzą z kościoła katolickiego. Całe szczęście nie trzeba chodzić do Kolegiaty, ba, jest w Wieluniu kilka innych parafii, powiem więcej - nie trzeba być katolikiem, aby być osobą wierzącą i mieć w swoim życiu Jezusa - jest tyle innych kościołów protestanckich, że każdy kto chce może znaleźć w nich swoje miejsce - komentował Mielczarek.

Ostatecznie post został usunięty z profilu. Mikołaj Mielczarek opisał jednak całą sytuację także na facebooku oznaczając w poście Abp. Grzegorza Rysia i Archidiecezję Łódzką.

Dlaczego taki post w ogóle znalazł się na profilu Kolegiaty? Jak dowiedzieliśmy się od księdza dyżurującego dziś w kancelarii, facebookiem Kolegiaty zarządza proboszcz parafii ks. Jacek Zieliński. Zapytaliśmy więc proboszcza między innymi skąd pochodzą przedstawiane statystyki oraz co miała na celu taka publikacji na profilu parafii. Co odpowiedział?

Dziękuje za informację, post został usunięty przepraszam za nieporozumienie - pisze ks. Jacek Zieliński w mailu do redakcji.

Proboszcz przeprasza za kontrowersyjny wpis

Po kilku godzinach proboszcz odniósł się jednak szerzej do sprawy zarówno na facebooku parafii, jak i w wiadomości mailowej do naszej redakcji. Ksiądz zapewnia, że jego intencją nie było urażenie kogokolwiek.

W związku z sytuacją zaistniałą po opublikowaniu postu na facebookowym profilu naszej parafii, jako proboszcz, czuję potrzebę, aby przeprosić wszystkich, którzy poczuli się nim dotknięci.
Jak widać, szukanie prawdy w pośpiechu i emocjach, nie zawsze służy wspólnemu dobru. Nie było naszym zamiarem urażenie jakiejkolwiek osoby. Pospieszne zacytowanie przywołanego tekstu oraz jego pobieżna lektura były moim osobistym błędem. Jeszcze raz dziękuję za zwrócenie uwagi, po którym post został natychmiast usunięty.
Obiecuję dołożyć starań, aby podobne sytuacje nie zdarzały się w przyszłości i życzę wszystkim, abyśmy zbliżający się Adwent przeżyli w zdrowiu i pokoju - pisze ks. Jacek Zieliński

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

R
Realista

A może by tak Kościół i jego kapłani stanęli w obronie dobrych ludzi i azotowych katolików zagrożonych być może zgonem na skutek bezprawia przeciw nim wymarzonego. Nikt im nie pomaga za to instytucjonalni są zewsząd poniżanie, obrazami i nieludzko prześladowani. Traktowani gorzej od przestępców za to iż są uczciwi i DOBRZY dla ludzi. Niech się wstawia za kultura życia, które w Wieluniu warte jest mniej niż papier toaletowy.

C
Czesław

Proboszcz przyjął interesującą taktykę. Zdaje się, że na profilu kolegiaty komentarze są kasowane. Chyba już to przerabialiśmy. Czyż wiceDziuba nie opublikował apelu broniącego Rychlika? A potem go usuwał, gdy i jemu się oberwało? Polska to nie tylko obłuda i tradycja, to również obrona dzieci, krzywdzonych przez napalonych facetów.

P
Paweł

Przeprosił, bo mu wytknęli, że nie można tak ludzi traktować i tak pisać o bliźnich. Nie znaczy to jednak, że dla Pana z kolegiaty ludzie są równi. Najważniejsze, żeby bronić swoich. Najważniejsze, żeby oczernić opozycję. Dzieci krzywdzone przez księży nie są istotne? Dla ciebie ważniejsze jest, żeby było tak jak było? Nie można mówić o księżach, którzy zaspokajają się kosztem dzieci? A do tego ta polityka. Czy Raport Watykanu to też kwestia PO lemingów?

R
Realista

Kolejny zupełnie nieistotne temat. A ludzie uczciwi i czyniąc dobro - za to dobro są oni w naszym mieście surowo karani i obrażania. Ile warty jest wpis jednego z księży gdy ludzkie życie jest mniej warte niż papier toaletowy !?

R
Realista
23 listopada, 13:37, Gość:

"Watykan odczuwa ból i wstyd w reakcji na raport ws. pedofilii w Kościele w stanie Pensylwania w USA - oświadczył w czwartek dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Greg Burke.Czyny jakich dopuścili się księża nazwał "straszliwymi przestępstwami".

Oświadczenie rzecznika Watykanu ma związek z ogłoszeniem we wtorek raportu przygotowanego na wniosek prokuratury stanu Pensylwania. Jak ustalono, w sześciu na osiem tamtejszych diecezji ofiarami 300 księży-pedofilów w tym stanie padło w ciągu 70 lat około tysiąca dzieci."

Źródło: PAP

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/579440,pedofilia-ksiadz-pedofil-usa-dzieci-watykan-pensylwania-ofiary-wykorzystywanie-seksualne.html

A ilu mieszkańców naszego miasta pada ofiara bezprawia i nie jest im udzielana pomoc tylko są poniżani ? I faktycznie wykluczania ze wspólnoty społecznosci ziemi wieluńskiej ?

R
Realista

Bzdurami się wszyscy zajmują. A DOBRZY i szlachetni mieszkańcy miasta Wielunia za dobroć i szacunek pokazywany innym są potwornie karani i nikt im nie udziela pomocy. Tylko że wzgardą i NIENAWIŚCIĄ są traktowani za to ze sa dobrymi ludźmi i że śmią prosić o pomoc. LGBT w Wieluniu nie ma to nie jest problem natomiast OLBRZYMIM PROBLEMEM jest bezprawie i krzywda dziejach się dobrym i szlachetnym obywatelom naszego miasta. Problemem jest nagradzanie za zło a karania za czynienie dobra.

G
Gość

"Watykan odczuwa ból i wstyd w reakcji na raport ws. pedofilii w Kościele w stanie Pensylwania w USA - oświadczył w czwartek dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Greg Burke.Czyny jakich dopuścili się księża nazwał "straszliwymi przestępstwami".

Oświadczenie rzecznika Watykanu ma związek z ogłoszeniem we wtorek raportu przygotowanego na wniosek prokuratury stanu Pensylwania. Jak ustalono, w sześciu na osiem tamtejszych diecezji ofiarami 300 księży-pedofilów w tym stanie padło w ciągu 70 lat około tysiąca dzieci."

Źródło: PAP

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/579440,pedofilia-ksiadz-pedofil-usa-dzieci-watykan-pensylwania-ofiary-wykorzystywanie-seksualne.html

Dodaj ogłoszenie