Paczkomat Wieluń — sposób na szybki odbiór i wysyłkę paczki

Materiał informacyjny InPost

Paczkomaty pozwalają zwiększyć wydajność dostaw przy jednoczesnym zminimalizowaniu produkcji śladu węglowego. Zależy nam na ekologicznych i zrównoważonych formach dostawy. Niewątpliwą zaletą automatów paczkowych jest ich dostępność — wraz z rosnącym zapotrzebowaniem rośnie ich liczba. Lokalizacja dostosowywana jest tak, aby każdy użytkownik mógł w łatwy sposób znaleźć najbliższy Paczkomat i dotrzeć do niego zarówno samochodem, jak i pieszo.

Paczkomat Wieluń

Wieluń to dawne miasto królewskie z ponad 800-letnią historią. Choć nie należy do największych, posiada bardzo wiele zabytków, które pamiętają czasy króla Kazimierza Wielkiego. Wieluń to piękne, średniowieczne miasto leżące w województwie łódzkim. Jest domem dla blisko 23 tysięcy osób.

Rewolucyjny system skrytek paczkowych, jakim są Paczkomaty to zrównoważona forma dostawy, która obecna jest również w Wieluniu. Do dyspozycji mieszkańców jest aż 12 Paczkomatów oraz 3 PaczkoPunkty. Wszystkie strategicznie zlokalizowane po to, aby każdy użytkownik mógł bez trudu do nich dotrzeć.

Wieluń — odbiór paczki

Proces odbioru paczki z Paczkomatu w Wieluniu jest niezwykle prosty i nikomu nie powinien sprawić większych trudności. Jak odebrać paczkę z Paczkomatu?

Najsprawniej można to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej InPost Mobile. W chwili, gdy paczka zostanie dostarczona do wybranego przez Ciebie Paczkomatu, otrzymasz powiadomienie w aplikacji. Udaj się wówczas do automatu paczkowego i w InPost Mobile wybierz opcję „Otwórz skrytkę zdalnie”. Po otwarciu wyjmij przesyłkę i nie zapomnij zamknąć drzwiczek — to wszystko! Proste prawda?

Jeśli nie posiadasz jeszcze aplikacji InPost Mobile, możesz odebrać swoją paczkę za pomocą kodu QR lub kodu odbioru. Gdy otrzymasz powiadomienie na skrzynkę e-mail o dostarczeniu paczki wraz z 6-cyfrowym kodem odbioru oraz kodem QR, wystarczy, że podejdziesz do Paczkomatu i na ekranie maszyny wprowadzisz numer telefonu oraz kod z wiadomości. Skrytka otworzy się automatycznie, uwalniając paczkę.

PS. Pamiętaj, że na obiór przesyłki masz 48 godzin!

Wieluń – wysyłka paczki

Nadanie paczki jest równie proste i intuicyjne, jak jej odbiór. Chcesz dowiedzieć się jak nadać paczkę z Paczkomatu w Wieluniu? Stworzyliśmy dla Ciebie listę 3 kroków — postępuj zgodnie z nimi, a nadawanie przesyłek nie sprawi Ci trudności.

Najszybszym sposobem wysyłania paczek jest skorzystanie z aplikacji InPost Mobile, w której możesz nadać przesyłkę bez etykiety.

  1. W aplikacji wybierz ikonę strzałki (Nadaj) i uzupełnij wymagane dane.
  2. Opłać wysyłkę — po zakończeniu płatności otrzymasz 9-cyfrowy kod nadania i kod QR.
  3. Udaj się do Paczkomatu (lub PaczkoPunktu) i zeskanuj kod QR lub na ekranie maszyny wybierz opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu”.

Swoją przesyłkę możesz nadać błyskawicznie również przez Szybkie Nadania - wówczas nadajesz i opłacasz paczkę przez Internet.

  1. Po wejściu na stronę internetową InPostu uzupełnij formularz, opłać i wygeneruj etykietę.
  2. Opłaconą etykietę wydrukuj i naklej na paczce.
  3. Ostatni krok to udanie się do wybranego Paczkomatu (lub PaczkoPunktu), zeskanowanie kodu etykiety i umieszczenie przesyłki w skrytce — gotowe!
Dodaj ogłoszenie