O nich było głośno w 2022 roku w Wieluniu i regionie ZDJĘCIA

REDAKCJA
Ostatni dzień roku to dobry moment na podsumowanie. Postanowiliśmy dzisiaj przypomnieć osoby, o których było najgłośniej w 2022 roku. Zobaczcie.

O nich było głośno w 2022 roku w Wieluniu i regionie

W górę - Siatkarka Magdalena Stysiak uzyskała nominację w prestiżowym plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2022 roku. Wychowanka Siatkarza Wieluń poprowadziła reprezentację Polski do ćwierćfinału mistrzostw świata. Biało-czerwone były bliskie zwycięstwa z Serbkami i awansu do strefy medalowej, a Stysiak zdobyła w tym meczu zawrotne 40 punktów. Od 2020 roku 21-letnia obecnie siatkarka gra w lidze włoskiej. W minionym sezonie sięgnęła w barwach Vero Volley Monza po wicemistrzostwo kraju. Magdalena Stysiak jest jedyną siatkarką wśród nominowanych w prestiżowym plebiscycie.

W dół - 6 grudnia 2022 r. uprawomocnił się wyrok łódzkiego sądu, na mocy którego Jarosław Rozmarynowski został pozbawiony funkcji radnego Wielunia. Radny z burmistrzowskiego komitetu Łączy Nas Wieluń złamał ustawowy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której zostały wybrany.

W górę - Piosenkę w bożonarodzeniowym klimacie nagrała wieluńska wokalistka Paulina Wysoczańska, która posługuje się artystycznym pseudonimem Vyska. Piosenka „Magicznych świąt już czas” miała swoją premierę 13 grudnia. Zdjęcia do teledysku, który ma już 11 tys. wyświetleń w serwisie YouTube, nakręcono m.in. w świątecznie przystrojonym centrum Wielunia. Słowa do utworu Vyski napisała poetka Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz. Autorem muzyki i producentem piosenki jest Robert Madziarz.

W górę - Po raz 22 nagrodzono najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Młodsza aspirant Justyna Krawczyk, wieluńska dzielnicowa, została wyróżnionych w wojewódzkim konkursie dla służb mundurowych. Dzielnicowa wieluńskiej komendy mł. asp. Justyna Krawczyk została nagrodzona za swoje szczególne zaangażowanie w służbę. Ma na koncie liczne osiągnięcia zawodowe. W samym 2022 r. pomogła m.in. udaremnić samobójstwo mężczyzny, który chciał skoczyć z mostu w Konopnicy. Funkcjonariuszka pospieszyła również z pomocą mężczyźnie, który nagle stracił przytomność. Dzięki jej szybkim działaniom trafił na czas pod opiekę służb medycznych.

W górę

- Wernisaż wystawy fotografii „Etno Wieluń” Marzeny Hettich-Uryszek w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, który odbył się 18 grudnia spotkał się z ciepłym odbiorem mieszkańców Wielunia i regionu. To kolejna odsłona projektu wieluńskiej artystki tworzącej w Polsce i za granicą. Artystka za każdym razem zaskakuje widza nowymi pracami i oprawą wydarzenia. Swoje obrazy Marzena Hettich-Uryszek zaprezentowała także podczas 59. Międzynarodowej Wystawy Sztuki – La Biennale di Venezia.

W górę- 19-letnia Julia Zaremba, uczennica II LO w Wieluniu zadebiutowała tomikiem "Katharsis".

W górę - Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu wyjechała z nagrodami z targów "MLEKO EXPO 2022. Produktem, który zyskał uznanie były twarożki "Mój Ulubiony". Zarówno twarożek sernikowo-kanapkowy jak i twarożki smakowe zostały nagrodzone podczas targów. Doceniony został najbardziej rozpoznawalny produkt spółdzielni - twarożek "Mój Ulubiony". Zestaw smakowych twarożków z Wielunia otrzymał tytuł "Super produkt 2022" oraz statuetkę za najwyższą jakość w konkursie "Wysoka jakość wyrobów mleczarskich" - to razem z twarożkiem sernikowo-kanapkowym.

W górę - Gospodarstwo Agroturystyczne Stary Spichlerz nad Wartą w Dębinie w gminie Osjaków zajęło 3.miejsce w konkursie, jaki przebiegł pod nazwą „Weekend na wsi”. Konkurs organizowany był przez województwo łódzkie.

W górę - W ostatnim czasie stało się o niej głośno za sprawą bezpłatnych konsultacji, których udziela tym, którzy postanowili zmienić całe swoje życie i chcą się zdrowo odżywiać, przede wszystkim by schudnąć, ale także by poczuć się lepiej i pewniej oraz zyskać zastrzyk pozytywnej energii. Być może sukces programu tkwi w tym, że jego inicjatorka doskonale ich rozumie, bo sama zdecydowała się na taki krok w 2020 roku. Mowa o 38-letniej Renacie Osyda, mamie trójki dzieci, która sama przeszła przez proces odchudzania i nauki zdrowego stylu życia. Od 2,5 roku swoim doświadczeniem, jako trener zdrowego odżywiania dzieli się z innymi.

W górę - W sobotę, 19 listopada w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbył się wernisaż wystawy malarskiej Doroty Borczyk „Twarze w kolorach”. Autorka, wielunianka, lekarz stomatolog zaprezentowała 40 niezwykłych obrazów.

W górę - Zofia Szpikowska otrzymała Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. To prestiżowe wyróżnienie, przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Zofia Szpikowska była także reżyserką wielu fantastycznych spektakli, które zaprezentowano w Wieluniu, a jej podopieczni ze Studia Piosenki Metro osiągnęli sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

W górę - Wychowanka klubu MLKS Wieluń, pochodząca z Okalewa Dominika Włodarczyk doskonale poradziła sobie na kolarskich Mistrzostwach Świata w Australii. W kategorii wiekowej U23 zajęła 11 miejsce. Na metę dotarła jako druga z Polek. Dominika Włodarczyk ma już na koncie sporo sukcesów krajowych. Teraz dołożyła do tego doskonały występ na Mistrzostwach Świata.

W górę- Prace malarskie Joanna Dudek wyeksponowano na Dworcu Kulturalnym Wieluń Dąbrowa. Wcześniej prace mieszkanki Wielunia były eksponowane m.in. na wystawach poplenerowych: „Uroki Wielunia dawniej i dziś” w Pałacu Sztuki w Krakowie/Stara Kordegarda w Warszawie (2013), „Jurajskie spotkania artystyczne, Bobolice” w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie (2015), „Spotkania na Jurze – Złoty Potok” w Galerii Sztuki Współczesnej GOK w Poraju (2016).

W górę - Hania Włodarczyk z Wielunia otworzyła nowy sezon artystyczny w Teatrze Buffo w Warszawie. Udział w spektaklu inaugurującym nowy sezon artystyczny był nagrodą za znalezienie się w gronie sześciorga laureatów konkursu „Mikrofon dla Ciebie”. 12-latka z Wielunia zajęła w nim wysokie 4.miejsce.

W górę - Zaledwie dzień po zdobyciu Mistrzostwa Polski Masters w kat. M-45 w biegu na 10 km i znacznemu pobiciu własnego rekordu życiowego Artur Jasiński wystartował w półmaratonie. Już po pierwszym sukcesie na zawodach w Piwnicznej-Zdroju biegacz z Wielunia zapowiadał, że dla kibiców da z siebie wszystko mimo zmęczenia i jak zapowiedział, tak zrobił. W niedzielnych zawodach ponownie był najlepszy w swojej kategorii wiekowej i do zdobyczy medalowych dorzuca tytuł Mistrza Polski Masters w półmaratonie.

W górę - Martyna i Mateusz Walczakowie nadali nowe życie dworkowi w Kraszkowicach.

W górę - Setki mieszkańców Wielunia i okolic uczestniczyły w prapremierze Oratorium Wieluńskiego w wykonaniu Orkiestry kameralnej PRIMUZ pod batutą Krzesimira Dębskiego, która zwieńczyła 1 września obchody 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Wieluniu. Oratorium poprzedził występ zespołu występ Lejdissimo i Studia Piosenki Metro z Wielunia.

W górę - 25-letni Bartosz Włodarczyk, absolwent Gimnazjum nr 1 w Wieluniu i I LO w Wieluniu zadebiutował na szklanym ekranie w 2019 roku w popularnym serialu ,,Barwy szczęścia" . Rola Jonasza, brata Józefa Sałatki, który co rusz pakuje się w kłopoty przyniosła mu popularność i zwróciła uwagę na studenta aktorstwa. Dzisiaj ma już tytuł magistra i z powodzeniem radzi sobie w zawodzie. W tym roku dołączył do obsady Teatru Nowego w Poznaniu.

W górę - Gala i Bal Absolwenta w II LO były głośnymi wydarzeniami. W trakcie Gali Absolwenta wręczono statuetki Ambasadorów II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Z rąk dyrektor Renaty Tatary otrzymali je: Profesor Tadeusz Olejnik, Henryk Strózik, Joanna Osyda, Krzysztof Pogoda, Mateusz Walczak i Daniel Sibiak.

W górę

- Bożena Żurek wygrała konkurs na dyrektora Miejskiego Żłobka w Wieluniu. W ostatnim czasie odbyła się też rekrutacja, w której do placówki zgłoszono 132 nowych dzieci, a wolnych miejsc było 58. Od lipca dwukrotnie wzrośnie wysokość opłaty za pobyt maluchów w placówce. Poprzednią dyrektor żłobka burmistrz Paweł Okrasa odsunął od kierowania placówką po tym, jak ujawniliśmy, że toczy się wobec niej postępowanie dotyczące kradzieży w drogerii.

W górę - 9-letni Franciszek Płatek wystąpił w popularnym programie The Voice Kids. Franek na przesłuchaniach w ciemno odwrócił jeden fotel trenerski i przeszedł do kolejnego etapu. Jego wokalną trenerką została Cleo.

W dół - Do gorszących zdarzeń doszło podczas Świąt Wielkanocnych w Skomlinie. Proboszcz chciał sprawować posługę w Wielki Piątek pod wpływem alkoholu – policyjny alkomat pokazał prawie 2 promile. Parafianie twierdzą, że to nie pierwszy incydent z jego udziałem. Biskup nakazał księdzu opuścić parafię.

W górę - W ostatnim czasie dała się poznać jako świetny menadżer, animatorka życia kulturalnego i reżyserka wspaniałych spektakli teatralnych. Wcześniej spełniała się jako nauczycielka języka polskiego, wykładowczyni o języku polskim i literaturze, a także wielka miłośniczka poezji i teatru. To ona była bowiem jedną z inicjatorek „Wieczoru poezji przy świecach” w II LO, a ze szkolnym teatrem „Obecny” na Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Poznaniu zdobyła Złotą Maskę za spektakl „Gry i zabawy młodzieży nieużyteczne społecznie, czyli odpust poezji”. W 2022 roku dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury Elżbietę Kalińską poznaliśmy w nowej odsłonie. Wydała swój debiutancki tomik wierszy. Jego promocja odbyła się w kwietniu na Dworcu Kulturalnym Wieluń-Dąbrowa.

W dół - Wojewoda Łódzki i Radni Wielunia wezwali w styczniu burmistrza Pawła Okrasę do „natychmiastowego” zerwania umowy najmu hali na organizację kontrowersyjnej gali MMA. Impreza miała zostać zorganizowana we współpracy z jednym z byłych szefów "mafii pruszkowskiej" w hali sportowej WOSiR w Wieluniu, a firmował ją Marcin Najman.. Wydarzenie położyło się głębokim cieniem na wizerunku miasta, a na burmistrza spadła lawina krytyki. Ostatecznie burmistrz wycofał się z organizacji gali. Stało się to po tym, jak hejt dotknął jego rodzinę.

O nich było głośno w 2022 roku w Wieluniu i regionie ZDJĘCIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA

Materiał oryginalny: O nich było głośno w 2022 roku w Wieluniu i regionie ZDJĘCIA - Wieluń Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie