Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowo przyjęci do służby policjanci złożyli ślubowanie

OPRAC.:
Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów Garnizonu Łódź. Przybyło 65 nowych funkcjonariuszy, którzy pełnić będą służbę w komendach powiatowych w województwie łódzkim.

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów odbyło się 10 sierpnia 2022 roku w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Łódzki garnizon zasiliło 65 funkcjonariuszy, w tym 47 policjantów i 18 policjantek.

Oto rota ślubowania jaką wypowiedzieli nowo przyjęci funkcjonariusze:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Dobór do służby w policji prowadzony jest w systemie ciągłym, a najbliższy termin przyjęcia zaplanowano na 19 września 2022 roku.

Ślubujący 10 sierpnia policjanci zostali przyjęci do służby 2 sierpnia 2022 roku. To kolejne przyjęcie do służby w tym roku, dotychczas przyjęto 188 nowych funkcjonariuszy, jak informuje policja. Po szkoleniu podstawowym nowi funkcjonariusze rozpoczną służbę w jednostkach policji naszego garnizonu. Na rok 2022 zaplanowano jeszcze dwa terminy przyjęć do służby: 19 września oraz 29 grudnia.

Nowo przyjętych policjantów osobiście powitał w szeregach formacji pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektor Tomasz Olczyk, który pogratulował im wyboru służby na rzecz społeczeństwa. W krótkim przemówieniu komendant podkreślił znaczenie szkolenia i czerpania wzorców od doświadczonych kolegów.
Komendant przypomniał jak wielka odpowiedzialność ciąży na policjantach, którzy niejednokrotnie muszą w ułamkach sekund podejmować decyzje wpływające na ludzkie życie. Głos zabrali także zaproszeni goście: Wicewojewoda Łódzki Piotr Cieplucha oraz prawosławny kapelan Straży Granicznej ks. ppłk. SG Adam Weremijewicz.

W uroczystości udział wzięli Wicewojewoda Łódzki Piotr Cieplucha, prawosławny kapelan Straży Granicznej ks. ppłk. SG Adam Weremijewicz, przedstawiciele kadry kierowniczej Łódzkiego Garnizonu Policji, przewodniczący NSZZ Policjantów nadkom. Krzysztof Balcer, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Zdzisław Pełka, Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku Jarosław Olbrychowski i Wiceprezes Zarządu Józef Kuczka.

Zasady naboru do policji

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

Policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wymogi formalne jakie musi spełniać kandydat, aby przystąpić do rekrutacji:

 • posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,
 • posiadać obywatelstwo polskie,
 • posiadać nieposzlakowaną opinię,
 • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
 • korzystać z pełni praw publicznych,
 • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
 • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
 • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Jak przystąpić do rekrutacji - postępowanie kwalifikacyjne:
Złożenie wymaganych dokumentów,
Ocena złożonych dokumentów, procedurę kwalifikacyjną prowadzą komórki ds. doboru w komendach wojewódzkich Policji
Sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach, w tym w policyjnych zbiorach danych, prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym kandydata do służby w Policji,
Test wiedzy - obejmuje 40 pytań z zakresu funkcjonowania Policji,
Test sprawności fizycznej - zaliczenie następuje po pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w czasie nie przekraczającym 1.41 sek. Test sprawdza szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość.
Badanie psychologicznego w tym testu psychologicznego bada predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do służby w Policji,
Postępowanie sprawdzające przeprowadzane w celu potwierdzenia nieposzlakowanej opinii kandydata do służby oraz ustalenia czy kandydat może uzyskać dostęp do informacji niejawnych, potwierdzony „poświadczeniem bezpieczeństwa”,
Rozmowa kwalifikacyjna - ma na celu poznanie kandydata do służby i ocenę jego społecznych postaw wobec ludzi, jego motywacji do podjęcia służby w Policji, a także ocenę jego umiejętności w zakresie skutecznego komunikowania się z innymi osobami,
Komisja lekarska ocenia zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

Służba w Policji zapewnia:

 • możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego,
 • gwarancję stałych warunków pracy,
 • ciekawą pracę,
 • możliwość rozwoju zawodowego,
 • różnorodny system szkoleń,
 • precyzyjny system wynagrodzenia (m.in.13-sta pensja, równoważnik za umundurowanie),
 • rozbudowany system socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariuszy i rodzin, równoważnik za brak lokalu mieszkalnego, pokrycie kosztów dojazdu do pracy),
 • po 25 latach służby nabycie praw emerytalnych.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowo przyjęci do służby policjanci złożyli ślubowanie - Zduńska Wola Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto