MLKS Wieluń na mistrzostwach Polski. Dominika Włodarczyk podwójną srebrną medalistką! [FOTO]

facebook/MLKS Wieluń
W miniony weekend reprezentująca barwy MLKS Wieluń Dominika Włodarczyk została podwójną wicemistrzynią Polski juniorek w kolarstwie szosowym. W czasówce do złota zabrakło jej jednej sekundy. W wyścigach po mazurskich trasach nieźle wypadła również jej klubowa koleżanka Sandra Bralińska.

Piątkowy wyścig juniorek w jeździe indywidualnej na czas odbywał się na dystansie 11 kilometrów. Trasa wiodła wokół pól, na których stoczono bitwę pod Grunwaldem. Zawodniczka MLKS Wieluń Dominika Włodarczyk zajęła drugie miejsce z czasem 16 min. 12 sek. Srebrny medal to niesamowity sukces, choć równie dobrze mógłby być złoty. Do zwycięstwa zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Julia Kowalska z KTK Kalisz była szybsza od mieszkanki podwieluńskiego Okalewa o zaledwie jedną sekundę.

Podopieczna trenera Michała Kusia potwierdziła wysoką formę w sobotniej rywalizacji ze startu wspólnego w Ostródzie. Na dystansie ponad 60 km Dominika Włodarczyk również została wicemistrzynią Polski juniorek. Zwyciężyła z przewagą 14 sekund Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

W wyścigach po mazurskich trasach nieźle wypadła również jej klubowa koleżanka Sandra Bralińska. Wśród juniorek zajęła 16. lokatę w czasówce, a w zawodach ze startu wspólnego wjechała na metę 13. Zawodniczki wieluńskiego klubu mogły liczyć na doping „starej gwardii” MLKS w osobach Jana Majchrowskiego, Pawła Biskupa, Karola Rychlika i Roberta Koja.

W mistrzostwach Polski ścigali się również wychowankowie MLKS Wieluń - reprezentujący barwy Hurom BDC Development Adam Kuś i zawodnik Chrobrego Głogów Karol Kuklewicz. Obaj rywalizowali w kategorii Orlik (górna granica wieku 23 lata). Pierwszy z nich w jeździe na czas wykręcił ósmy wynik. W zawodach ze startu wspólnego Kuklewicz został brązowym medalistą, a Kuś był 11.