MKS Wieluń walczył z KPR Legionowo. Emocjonujący mecz w hali WOSiR. Decydująca bramka padła w ostatniej sekundzie! ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
Piłkarze MKS Wieluń dosłownie miażdżyli KPR Legionowo przez 10 minut drugiej połowy. Ze stanu 17:20 wyszli na 25:20! A jednak musieli przełknąć gorzki smak porażki...

W pierwszej połowie wydarzenia boiskowe długo układały się po myśli MKS. Gościom dopiero w 22. minucie udało się po raz pierwszy objąć prowadzenie. Do przerwy było 14:16. Po zmianie stron legionowianie kontrolowali sytuację do 35 minuty, kiedy prowadzili 20:17. Od tego momentu przez kolejne 10 minut na parkiecie niepodzielnie rządzili gospodarze. W tym czasie wielunianie zaliczyli osiem trafień, a zawodnicy KPR nie rzucili nic!

Jeszcze 12 minut przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 27:21. Nikt nie dopuszczał myśli, że po serii bolesnych ciosów zadanych rywalowi MKS wypuści zwycięstwo z rąk. Goście jednak zdołali się otrząsnąć i przez ostatnie 10 minut mozolnie odrabiali straty. W końcówce zachowali więcej zimnej krwi i rzucili zwycięską bramkę niemal równo z końcową syreną.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika w drużynie MKS odebrał bramkarz Patryk Jędrzejewski.

Był to mecz trzeciej kolejki Ligi Centralnej. Wieluński zespół pewnie wygrał na otwarcie sezonu ze Śląskiem Wrocław, a tydzień później minimalnie przegrał w Olsztynie. Z kolei KPR Legionowo po dwóch wygranych przyjechał na mecz do Wielunia jako lider tabeli.

MKS Wieluń – KPR Legionowo 30:31 (14:16)

MKS: J. Chuć, P. Kolanek, P. Jędrzejewski – K. Kowalik, K. Węcek 3, B. Golański, K. Krzaczyński 3, S. Famulski 5, J. Cepielik 2, P. Staniek 2, B. Bednarek 1, A. Bożek 8, Ł. Królikowski 1, A. Galewski 5.
Trener: G. Garbacz