MKS Wieluń postraszył lidera z Wrocławia. Zobaczcie fotorelację z meczu w hali WOSiR

Zbigniew Rybczyński
W Lidze Centralnej piłkarze ręczni MKS Wieluń byli bliscy sprawienia niespodzianki w meczu z niepokonanym liderem tabeli Śląskiem Wrocławiem

Nieznacznej porażki doznał MKS Wieluń w swoim ostatnim w tym roku meczu ligowym. W sobotę 16 grudnia drużyna prowadzona przez Sylwestra Wolnego uległa w hali WOSiR Śląskowi Wrocław 22:24.

Wrocławska ekipa to niekwestionowany lider Ligi Centralnej, który przyjechał do Wielunia z kompletem ligowych zwycięstw. Zamykający tabelę MKS chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony w pojedynku z faworytem.

Gospodarze mieli niewiele do powiedzenia w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 6:14. Po przerwie rzucili się do odrabiania strat i postraszyli rywala. W 48. minucie MKS doprowadził nawet do remisu (19:19), jednak od tego momentu kolejnych pięć bramek rzucili goście. I choć w ostatnich minutach do siatki trafiali już tylko emkaesiacy, to Śląsk nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa.

MKS Wieluń - Śląsk Wrocław Handball 22:24 (6:14)

MKS: Jakub Chuć, Piotr Śliwiński – Krzysztof Węcek 5, Błażej Golański 4, Mateusz Krukiewicz 4, Miłosz Hanas 3, Paweł Chłód 2, Konrad Krzaczyński 2, Bartosz Bednarek 1, Krystian Kowalik 1, Kamil Dekarz, Mateusz Młodzieniak.

W barwach drużyny z Wrocławia wystąpili byli zawodnicy MKS: Szymon Famulski, Jarosław Cepielik i Łukasz Królikowski.