MKS Wieluń liderem ligi! Imponująca wygrana w hali WOSiR z rezerwami Azotów Puławy GALERIA ZDJĘĆ

Zbigniew Rybczyński
MKS Wieluń odniósł okazałe zwycięstwo w pierwszym w nowym sezonie I ligi meczu przed własną publicznością. Wygrana z rezerwami Azotów Puławy zapewniła wieluńskiej drużynie pozycję lidera.

Po trwającej długie miesiące przerwie spowodowanej epidemią i przedwcześnie zakończonym sezonem 2019/20, w sobotę 26 września wieluńscy fani piłki ręcznej znów mogli zobaczyć mecz o punkty w hali WOSiR. Był to pojedynek drugiej kolejki grupy C I ligi, który z racji obostrzeń sanitarnych mogło obejrzeć nie więcej niż 150 kibiców. Wszyscy oczekiwali zwycięstwa z drużyną z Puław, w której najstarszy zawodnik legitymował się wiekiem 22 lat.

Jak na faworyta przystało, MKS rozpoczął spotkanie z dużym animuszem, szybko wychodząc na kilkubramkowe prowadzenie. Równie szybko jednak goście zdołali wyrównać, wykorzystując wykluczenie dwóch zawodników MKS. Podrażnieni tym gospodarze, gdy już wrócili do pełnego składu, rzucili sześć kolejnych bramek. Był jednak w błędzie ten, kto myślał, że młodzi zawodnicy z Puław położą się na parkiecie, prosząc o najniższy wymiar kary. Podjęli ambitną walkę z wyżej notowanym rywalem, co miało konkretne przełożenie na wynik. Ostatnie trzy skuteczne rzuty przed przerwą należały do nich i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 15:12, który zapowiadał zaciętą rywalizację w drugiej odsłonie meczu.

Nic takiego jednak się nie stało. Druga część meczu była manifestacją siły podopiecznych trenera Grzegorza Garbacza. Zawodnicy MKS całkowicie zneutralizowali siłę ofensywną Azotów i trafiali do bramki z imponującą skutecznością. Jeśli już puławianie dochodzili do dogodnych sytuacji strzeleckich, to skutecznie interweniował Patryk Kolanek. W ofensywie bezlitośnie wykorzystywali kontry skrzydłowi Szymon Famulski i Konrad Krzaczyński. Po zaledwie ośmiu minutach drugiej połowy MKS prowadził już różnicą dziesięciu trafień (23:13). Przewaga gospodarzy rosła z każdą minutą, by z końcową syreną osiągnąć prawie 20-bramkowe rozmiary. MKS wygrał 40:21 i dzięki okazałemu zwycięstwu uplasował się na pozycji lidera, wyprzedzając lepszym stosunkiem bramek Anilanę Łódź.

MKS Wieluń - KS Azoty II Puławy 40:21 (15:12)

MKS: Patryk Kolanek 1, Jakub Chuć, Patryk Jędrzejewski - Bartosz Bednarek 3, Artur Bożek 3, Jarosław Cepielik 4, Arkadiusz Galewski 3, Szymon Famulski 8 (2/2), Miłosz Hanas, Krystian Kowalik 4, Łukasz Królikowski, Konrad Krzaczyński 5, Patryk Piwnicki, Krzysztof Węcek 4 (1/1), Piotr Madeła 3, Szymon Kucharski 2 (1/1).