MKS pewnie pokonał Anilanę. Krekora żegna się z klubem [ZDJĘCIA, WIDEO]

ryb
W ostatnim meczu tego sezonu we własnej hali piłkarze ręczni MKS Wieluń pewnie pokonali Politechnikę Anilanę Łódź 30:23 (19:11).

Sobotnie zawody w hali WOSiR zaszczycił swoją obecnością utytułowany zawodnik i trener Zygfryd Kuchta. Jako wiceprezes Związku Piłki Ręcznej ds. szkolenia wręczył kierownikowi MKS Łukaszowi Majdzie oraz sędziemu Wojciechowi Walochowi odpowiednio brązową i diamentową odznakę ZPRP (inne osoby związane z wieluńskim szczypiorniakiem zostały uhonorowane na ubiegłorocznej gali z okazji 90-lecia łódzkiego Związku).

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wypracowali trzy bramki przewagi. Od tego momentu prowadzenie MKS było zagrożone tylko raz, kiedy po serii trafień łodzian w 20. minucie na tablicy widniał wynik 12:11. Potem jednak gra gości zupełnie posypała się - nie zdobyli już ani jednej bramki do przerwy, podczas gdy wielunianie aż siedem. W drugiej połowie MKS spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i zasłużenie wygrał derby województwa łódzkiego 30:23.

Było to siódme z rzędu zwycięstwo MKS, który rozgrywa najlepszy sezon w swojej historii. Łukasz Królikowski odebrał statuetkę za znakomitą postawę w całym sezonie. Z wieluńską publicznością pożegnał się bramkarz Mikołaj Krekora, który po sezonie odchodzi z klubu. Do zakończenia sezonu została jedna kolejka, w której MKS zmierzy się na wyjeździe z AZS UZ Zielona Góra. Podopieczni trenera Tomasza Derbisa wciąż mają szansę na podium grupy B I ligi, tracąc do drużyn z Leszna i Legnicy jeden punkt.