Mistrzowie Agro 2020. Wybraliśmy Sołtysa, Rolnika i Koło Gospodyń Wiejskich Roku 2020 w powiecie wieluńskim ZDJĘCIA

Daniel Sibiak

Mistrzowie Agro Wieluń 2020

Zakończyło się głosowanie w powiatowym etapie plebiscytu MISTRZOWIE AGRO 2020. Nagrody zostały przyznane w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku. Przedstawiamy zwycięzców z Wielunia i powiatu wieluńskiego oraz po 5 kandydatów z każdej kategorii z najwyższą liczbą głosów. Sprawdź, kto wygrał:

Najbardziej zacięta walka o zwycięstwo toczyła się w kategoriach Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku. Praktycznie do samego końca nie było wiadomo, kto wygrywa. Różnica głosów okazała się minimalna i wyniosła niespełna 20 głosów. Na Jana Janika, zwycięzcę w kategorii Sołtys Roku oddano 248 głosów. Na drugim miejscu z 229 głosami znalazła się Anna Kuźnik, sołtys Łagiewnik w gminie Czarnożyły, a na trzecim z 222 głosami Piotr Rabikowski, sołtys Doliny Czernickiej w gminie Osjaków.

Na czwartym miejscu z 36 głosami znalazła się Kornelia Stykała, sołtys Załęcza Małego w gminie Pątnów, a na piątym z 17 głosami Tomasz Stanek, sołtys Głuchowa w gminie Konopnica.

Niezwykle emocjonujący był też finał głosowania w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w powiecie wieluńskim. Tu różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem wyniosła niespełna 20 głosów. Ostatecznie zwyciężyło Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Młynisku w gminie Biała, na które oddano 686 głosów. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Kurowie w gminie Wieluń. Oddano na nie 669 głosów. Na trzecim miejscu znalazło się Koło Gospodyń Wiejskich w Sieńcu w gminie Wielunia. Zdobyło 87 głosów.

Miejsce czwarte zajęło Stowarzyszenie KGW w Rychłocicach w gminie Konopnica, na które oddano 68 głosów. Na piątym miejscu z 17 głosami uplasowało się Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie w gminie Wieluń.

Organizatorami akcji są ogólnopolski serwis i magazyn dla rolników "Strefa Agro" oraz dzienniki regionalne ukazujące się w każdym województwie. Co roku przyznawane są prestiżowe nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku.

Niespodzianek nie było w kategorii Rolnik Roku. Tu od samego początku aż do końca głosowania zwycięzcami pozostali: Joanna i Michał Sadowi z Radostowa Drugiego w powiecie wieruszowskim. Oddano na nich 662 głosy. Drugie miejsce zajął Andrzej Kopacki z Kowalówki w powiecie wieruszowskim, na którego oddano 84 głosy. Trzecie miejsce zajęła Sylwia Włodarczyk z Kątów w powiecie wieluńskim. Oddano na nią 70 głosów.

Czwarte miejsce zdobył Marcin Siewiera z Anielowa w powiecie pajęczańskim. Oddano na niego 60 głosów. Na piątym miejscu uplasowała się Kinga Kucharek ze Skomlina w powiecie wieluńskim. Oddano na nią 35 głosów.

Mistrzowie Agro Wieluń 2020. Trzy kategorie i trzy etapy głosowania

Do 28 października trwało głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostały przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa, a tytuły Rolnik Roku w regionach złożonych z kilku powiatów. Zwycięzcy z powiatów i regionów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do drugiego etapu plebiscytu, który rozpocznie się już w najbliższą w środę, 4 listopada.

Szczegóły plebiscytu i pełne wyniki można sprawdzić na stronie DziennikLodzki.pl:

MISTRZOWIE AGRO. Zagłosuj na sołtysów, rolników i koła gospodyń wiejskich lub zgłoś kandydatów do nagrody