Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mimo epidemii pamiętajmy o regularnych badaniach. Gdzie leczyć się bezpłatnie w Wieluniu, Pajęcznie i Wieruszowie?

Patrycja Wacławska
W których poradniach specjalistycznych w naszym regionie można uzyskać refundowaną pomoc? Polecamy specjalny dodatek "Gdzie się leczyć", który znajdziecie Państwo w piątek 27 stycznia w wydaniu „Naszego Tygodnika Wieluń-Wieruszów-Pajęczno", który ukazuje się wraz z „Dziennikiem Łódzkim".

Gdzie się leczyć w Wieluniu?

Mimo epidemii koronawirusa, leczenia u specjalisty nie należy odkładać. Zarejestrowanie się do specjalisty znacznie ułatwia teraz e-skierowanie. Nie trzeba osobiście zanosić oryginału skierowania do rejestracji. Rejestrujemy się telefonicznie podając 4-cyfrowy kod e-skierowania. W Łódzkiem w 2021 r. wystawiono niemal 3 mln takich skierowań.

Ponadto od lipca 2021 r. NFZ nie limituje świadczeń w poradniach specjalistycznych – zapłaci za każdą wizytę, każdy zabieg wykonany w poradni. Ograniczeniem są jedynie możliwości organizacyjne i liczba lekarzy, którymi dysponuje placówka.

Leczenie w poradniach jest bezpieczne. Poradnie dostosowały organizację pracy do zaostrzonego reżimu sanitarnego. Znakomita większość medyków jest zaszczepiona. Natomiast ponieważ w Łódzkiem do tej pory zaszczepiło się jedynie 60% mieszkańców, pamiętajmy o zasadach: dystans, dezynfekcja, maseczka (prawidłowo założona na nos i usta). To ważne, by zminimalizować ryzyko zakażenia się od innych ,nie tylko koronawirusem.

Pacjenci przyjmowani na pierwszą wizytę lub chorzy, których stan zdrowia tego wymaga muszą być przyjęci przez lekarza osobiście. Kolejne wizyty i wizyty pacjentów, którzy od dawna są pod opieką poradni specjalistycznej, mogą odbywać się w formie teleporady lub wizyt osobistych., O tym, czy możesz skorzystać z teleporady decyduje lekarz. Może on uznać, że chce osobiście zbadać cię osobiście, np. ze względu na konieczność przeprowadzenia badania fizykalnego, od którego zależeć będą dalsze decyzje diagnostyczno-terapeutyczne. Teleporada to telefoniczna rozmowa z lekarzem podczas której pacjent otrzyma od lekarza zalecenia, e-receptę, e-skierowanie do innej poradni lub na badanie, skierowania na badania laboratoryjne, potwierdzone zlecenie na wyroby medyczne czy zwolnienie lekar- skie.

Warto przygotować się zarówno do wizyty osobistej u specjalisty, jak i do teleporady. Zanim zaczniesz zadawać pytania, musisz poinformować lekarza, na czym polega Twój problem zdrowotny. Przygotuj:

  • listę objawów, które Cię niepokoją, wraz z informacją, kiedy się pojawiły

  • opis bólu, który czujesz, jego częstotliwość oraz nasilenie

  • spis leków i suplementów, które przyjmujesz, wraz z dawkowaniem

  • aktualne wyniki badań

  • pytania, które chcesz zadać

Dzięki dobremu przygotowaniu wizyta czy teleporada przebiegnie sprawnie i zyskasz więcej czasu na rozmowę z lekarzem.

Wszystkie poradnie specjalistyczne w Łódzkiem są otwarte i prowadzą leczenie oraz diagnostykę pacjentów. Jeśli nie możesz uzyskać leczenia u specjalisty, skontaktować się z poradnią, twoja wizyta jest wielokrotnie przekładana bez powodu zawiadom NFZ lub rzecznika praw pacjenta pod numerem bezpłatnej infolinii 800 190 590.

Mimo epidemii pamiętajmy o regularnych badaniach. Gdzie lecz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto