Listy gończe PAŹDZIERNIK 2022. Te osoby są poszukiwane przez wieluńską policję

Redakcja
Listy gończe PAŹDZIERNIK 2022. Zobacz, kogo poszukują wieluńscy policjanci. Większość z tych osób od dłuższego już czasu skutecznie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatnich dniach jednak pojawiło się aż 8 nowych nazwisk.

Listy gończe PAŹDZIERNIK 2022. Poszukiwani mieszkańcy Wielunia

Mieszkańcy Wielunia i okolicznych wiosek poszukiwani przez Komendę Powiatową Policji listami gończymi. W ostatnich dniach lista osób poszukiwanych wzbogaciła się aż o 8 nowych twarzy.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieluniu, ul. Warszawska 22 a w godz. 7:30 – 15:30 pod nr tel. 47 845 52 80, 47 845 52 55 lub całodobowo tel. 47 845 52 11 oraz alarmowy 112- apeluje policja.

Szczegóły dotyczące osób poszukiwanych znajdziecie na stronie KPP W WIELUNIU W ZAKŁADCE KRYMINALNE

Za co są poszukiwani ?

Znaczna większość mieszkańców powiatu wieluńskiego poszukiwanych jest przez policję w związku z art. 209 kodeksu karnego, czyli tzw. niealimentacją.
Art. 209

§ 1. Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu pomocy społecznej lub organu podejmującego działania wobec dłużnika alimentacyjnego.

§ 3. Jeżeli pokrzywdzonemu przyznano odpowiednie świadczenia rodzinne albo świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, ściganie odbywa się z urzędu.

Listy gończe PAŹDZIERNIK 2022. Te osoby są poszukiwane przez...

Zdarzają się jednak przypadki innych przestępstw, jak choćby pobicie, kradzieże z włamaniem czy przestępstwa narkotykowe i podrabianie pieniędzy.

Nie brakuje także osób poszukiwanych za kierowanie pojazdem pomimo zakazu, spowodowanie wypadku czy inne przestępstwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ostrzał Kijowa. W trakcie operacji na sercu dziecka zabrakło prądu

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie