Listy gończe MAJ 2023. Te osoby są poszukiwane przez wieluńską policję

Redakcja
Listy gończe MAJ 2023. Zobacz, kogo poszukują wieluńscy policjanci. Większość z tych osób od dłuższego już czasu skutecznie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatnich dniach jednak niechlubna lista nieco się uszczupliła.

Listy gończe MAJ 2023. Poszukiwani mieszkańcy Wielunia

Mieszkańcy Wielunia i okolicznych wiosek poszukiwani przez Komendę Powiatową Policji listami gończymi. W ostatnich dniach lista osób poszukiwanychnie co się uszczupliła. Obecnie na niechlubnej liście znajduje się 35 mieszkańców powiatu wieluńskiego poszukiwanych listami gończymi.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieluniu, ul. Warszawska 22 a w godz. 7:30 – 15:30 pod nr tel. 47 845 52 80, 47 845 52 55 lub całodobowo tel. 47 845 52 11 oraz alarmowy 112- apeluje policja.

Szczegóły dotyczące osób poszukiwanych znajdziecie na stronie wieluńskiej policji w zakładce LISTY GOŃCZE

Za co są poszukiwani ?

Znaczna większość mieszkańców powiatu wieluńskiego poszukiwanych jest przez policję w związku z art. 209 kodeksu karnego, czyli tzw. niealimentacją.
Art. 209

§ 1. Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu pomocy społecznej lub organu podejmującego działania wobec dłużnika alimentacyjnego.

§ 3. Jeżeli pokrzywdzonemu przyznano odpowiednie świadczenia rodzinne albo świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, ściganie odbywa się z urzędu.

Listy gończe MAJ 2023. Te osoby są poszukiwane przez wieluńs...

Zdarzają się jednak przypadki innych przestępstw, jak choćby pobicie, kradzieże z włamaniem czy przestępstwa narkotykowe i podrabianie pieniędzy.

Nie brakuje także osób poszukiwanych za kierowanie pojazdem pomimo zakazu, spowodowanie wypadku, groźby karalne czy inne przestępstwa.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie