Listy gończe MAJ 2022. Zobacz kogo poszukują wieluńscy policjanci

Redakcja
Udostępnij:
Listy gończe MAJ 2022. Zobacz, kogo poszukują wieluńscy policjanci. Większość z tych osób od dłuższego już czasu skutecznie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Ostatnio pojawiło się kilka nowych twarzy...

Listy gończe MAJ. Poszukiwani mieszkańcy Wielunia

Mieszkańcy Wielunia i okolicznych wiosek poszukiwani przez Komendę Powiatową Policji listami gończymi. W ostatnim czasie na liście pojawiły się nowe nazwiska.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieluniu, ul. Warszawska 22 a w godz. 7:30 – 15:30 pod nr tel. 47 845 52 80, 47 845 52 55 lub całodobowo tel. 47 845 52 11 oraz alarmowy 112- apeluje policja.

Szczegóły dotyczące osób poszukiwanych znajdziecie na stronie KPP W WIELUNIU W ZAKŁADCE KRYMINALNE

Za co są poszukiwani ?

Znaczna większość mieszkańców powiatu wieluńskiego poszukiwanych jest przez policję w związku z art. 209 kodeksu karnego, czyli tzw. niealimentacją.
Art. 209

§ 1. Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu pomocy społecznej lub organu podejmującego działania wobec dłużnika alimentacyjnego.

§ 3. Jeżeli pokrzywdzonemu przyznano odpowiednie świadczenia rodzinne albo świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, ściganie odbywa się z urzędu.

Listy gończe MAJ 2022. Zobacz kogo poszukują wieluńscy policjanci

Zdarzają się jednak przypadki innych przestępstw, jak choćby pobicie, kradzieże z włamaniem czy przestępstwa narkotykowe.

Nie brakuje także osób poszukiwanych za kierowanie pojazdem pomimo zakazu, spowodowanie wypadku czy inne przestępstwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nowe podejście NATO wobec zagrożenia ze strony Rosji

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie